[]

Sıfırdan başlıyoruz.

Selam arkadaşlar, size akıl danışmaya geldim. Son zamanlarda gerek eski ilişkilerimle gerekse flört ettiğim kadınlarla epey başarısız olduğumu görüyorum. Bunun da benimle ilgili çeşitli sebepleri varsa bunları ortadan kaldırmak istiyorum. Bu yüzden ilk okul öğrencisi gibi her şeyi sıfırdan almaya karar verdim.
1. Biriyle nasıl tanışıyorsunuz? (Yüzyüze-sosyal medya)
2. Sosyal medyada hangi tür mesajlara cevap veriyorsunuz/vermiyorsunuz?
Yüzyüze tanıştığınız kişilerle sohbetiniz hangi başlıklar üzerinde yoğunlaşıyor?
3. Tanışmadan ne kadar sonra flörtleşmeye başlıyorsunuz?
4. Hangi etmenler sizi flörtleşmeye yöneltiyor?
5. Olası bir flört ile görüşme/mesajlaşma sıklığınız nedir?
Not: cinsiyet ve yaş belirtirseniz sevinirim.

 
1. ben tanışmıyorum genelde. Yani, kimse de benimle tanışmıyor.

2. Neredeyse hiçbir mesaja cevap vermem. Burda bazı insanlar söylediğim birşeye yorum yaptıysa onlara cevap veriyorum arada sırada. Zamanında bir çöpçatanlık sitesine üyeyken de öyleydi. "merhaba/slm" gibi bir şey söylendiyse cevap vermiyorum genellikle. Hem yazışırken hem görüşürken lüzumsuz ısrarcı olan insanları da çok itici buluyorum.

3. Tamamen kişilerin kimyasına falan bağlı bence. Standardı yoktur herhalde. Ama öncesinde o kişinin halihazırda bir ilişkisi olmadığından emin olmak isterim herhangi bir adım atacaksam, o yüzden laf arasında bunun çıtlatılmış olması önemli olur.

4. Genel olarak o kişiyi çekici bulmam önemli. O kişiyi çekici bulmam da bir mizah anlayışı olması, fiziksel özen (temizlik, giyim kuşamın ekstra kötü olmaması, sağlıklı görünmesi vs), ve hikayeler anlatabilmesi gibi kriterlere dayanıyor. Bazı insanların söyleyecek hiçbir şeyi yok. Ya bir anı anlat, okuduğun bir kitaptan bahset, bir hikayen olsun vs ama yok, "ne iş yapıyorsun" diyorsun, "ya çalışıyoruz işte, klasik, banka..." diyor mesela. E röportaj mı yapıyoruz, anket mi çözüyorsun? Çok sıkıcı.

5. Ne konuştuğumuza bağlı. Günaydın mesajı ve naber dışında bir şey söylemeyen insanlarla anlaşamıyorum genelde. Bir diyalog akıcı olarak sürüyorsa gün boyunca da konuşulur. Ama telefonda konuşmam kimseyle, şu dünyada daha zevksiz bir eylem düşünemiyorum.
  • sopiro  (28.09.19 11:27:11) 
1. pek sık tanışmıyorum. sosyal medya kullanmıyorum. arkadaşlarla buluşursak da arkadaşın tanımadığım arkadaşı gelirse öyle tanışmış oluyorum işte.

2. değişir. ortak nelerimiz olduğuna bağlı, veya birbirimizden öğrenmek isteyebileceğimiz neler olduğuna bağlı.

3. ilk tanıştığımda gözüme kestirdiysem ve karşıdan da olumlu sinyal aldıysam derhal başlayabilirim.

4. çekici bulmak +1 o da ilk tanıştığımda olursa olur, sonradan gelişen bir şey değil.

5. bu da değişir. haftada 2-3 diyeyim.

32 k.

ekleme: sana iyi şanslar ;)
  • pati  (28.09.19 13:22:48 ~ 13:24:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.