kedi için antibiyotik

bahçede yıllardır baktığımız bir kedi var. adı efe. kocaman cüssesi olan bir kedi olduğu için bu ismi vermiştik fakat efe ortadan kayboldu 3 sene sonra geri geldi grip olmuş sanırım. 2 ay kadar önce kısırlaştırdık efeyi gribi geçmiyor. veteriner ağır gelir dediği için tek doz antibiyotik yapıp sonrasını getirmedi. her neyse efeyi ne yapsak veterinere götüremiyoruz artık kutuya girmiyor.

efenin kulağında yağlı ve kulak kirine benzer sarımsı bir akıntı var. parçalı şeylerde çıkıyor. hatta kana benzer kırmızımsı akıntılarda var. kulağında enfeksiyon olduğu kokusundan belli. yemesinde içmesinde sorun yok.burnunda sümüğümsü akıntılar var hapşuruyor ciğerinden de hırıltı geliyor. yani enfeksiyon kapmış. kulağını izotonikle yıkayıp gentagut damla ile iyileştirmeye çalışacagız faat enfeksiyon için hap yutturmak mumkun olmadığından iğne ile vurulabilecek bir antibiyotik ismi vermenizi rica edecektim.

Yogurt ile karistirilmis sarimsak denediniz mi? Ben bir sure ekeimin poposundan cikan susamlari oyle yok ettim..

  • janderzel zartanyan  (26.09.19 17:01:12)
Kediye kafanıza göre antibiyotik iğne yapmanız cok tehlikeli, arabasıyla evde gelip bakan veterinerler var, onlardan birini bulmanız daha dogru olur. İlla ben vereceğim antibiyotik diyorsanız yine de gidip veterinerden öneri isteyin en azınsan, alıp yaş mamaya ciğere karıştırıp verirsiniz.

  • hipopotamus  (26.09.19 20:40:30)
İyi niyetli olduğunuz ortada, duyarlılığınız için teşekkür ederim. Fakat antibiyotik kullanimindaki dozlama insandaki gibi bir tablet bir flakon seklinde olmuyor hayvanlarda. Kilosu enfeksiyon durumu yasi irki hemogram degerleri diger organlarin durumu kullanilacak dozu cok etkiler. Yani iyilik yapayim akcigerleri iyilessin derken bobrek yetmezliginden kedicik ölebilir. Yardim etme isteginiz cok guzel ama bu konuyu hekiminize anlatarak ortak bir karar alin. Belki de hekiminiz tablet synulox önerecek yas mamayla caktirmadan verebileceksiniz. Ama bilincsiz antibiyotik kullanimindan lutfen kacinin

  • oksijensiznefes  (27.09.19 02:33:16)
azitro isimli antibiyotik ve kulak ıcın gentagut kullandım kulagındakı akıntı tamamen gecmedı ancak azaldı. azıtro ıse sasırtıcı sekılde kedının kusmadıgı yalandıgı bır antıbıyotık oldu. cıgerlerındekı hırlama gectı burnundakı akıntı da yok oldu sayılır. kedı hızla kılo almaya basladı. 3 kg civarındakı kedıye 1 ml azitro verdim 12 saatte bir. azitro muz kokulu agızdan alınan genelde cocuklara verılen bır antıbıyotık. sıvı sekılde agızdan sırıngayla verılıyor.dozu ayarlarken eczacı ve veterınerden gorus aldım. kedının fotosunu kılosunu vs gonderdım durumuna baktılar hayvan yok oluyor ortadan cunku ımkansızdı onlara ulastırmam. sukur ıse yaradı.

  • hayvan gibi yazar  (02.11.19 03:00:31 ~ 03:03:08)