[]

sizce aldatma var mı?

arkadaşlar merhaba.bu senem komple bok gibi geçti,sebebi bir zamanlar çok değerli olan eski sevgilim.

4.5 yıllık ilişkim vardı,kız arkadaşım, 4 yıl yan yanyana iken o bir sene erken atandı benden 1000 km uzağa gitti, başta her şey iyiydi ama ben okuldan dolayı yanına gidemedim, o da bir türlü ya gelmedi ya gelemedi 5 koca ay. tabi o arada ilgisizlikler, aramalara dönmemeler vb. derken baktım tüm çabama rağmen hiçbir şey düzelmiyor,ben çok sevsem de illallah ettim, ara verelim dedim, onun kafasını toplamasıydı amacım.

o da kendinden soğutmaya uğraşıyordu demek ki, 1 hafta yazmadı, sonra ben ayrılmak istiyorum, ne mutluyum ne seni ediyorum, bunu uzun süreden beri düşünüyorum ben ayrılmak istiyorum,özür dilerim ama uzun uzun konuşmaya gerek yok bu böyle dedi ,hem de mesajla. ben dayanamadım aradım görüntülü, yanına gelince konuşalım diye, tamam dedi, her gün konuşalım dedim.

bir süre bu iyi gitti, sonra yine aradım açmadı, ben ısrar edince de konuşmak istemiyorum, ayrılmak istiyorum dedi mesajla yine.dada iki gün öncesinde ise seni hep seviyorum ama sorun bu değil diyen insan bu bu arada.bu şekilde bitmez dedim, kalktım yanına gittim okulda sorun çıkma pahasına.o hep seviyorum ama sorun bu değil cümlesini duydum ya,anahtarım oldu, dedim hala seviyor,bastım gittim. orada ne desin? sana aylar içinde sevgim azaldı mı deseydim, ben seni artık sevgili gibi değil başka türlü seviyorum vb.

tabi o diğer cümlelerden sonra bunu beklemiyordum, inanılmaz bir hayal kırıklığı oldu.ağladım vb. ama ikna olmadı, istemeye istemeye bitti ilişki.4 ay geçti. yanında çalışan ,8 yaş büyük meslektaşı vardı,zamanında simge diye bir arkadaşı daha vardı ve üçü beraber takııyordu orada,bu çocuk size çok yakın deyince ona,ondan mı şüpheleniyorsun yahu ben onu tanıyorum demişti zamanında.

şimdi ise o kişi ile sevgili olup üstüne üniversiteden ortak arkadaşın düğününe gitmişler. ne ara oldu bu, ne ara sen arkadaşının düğününe gidecek kadar ilerlediniz arkadaş.zaten şüpheliydi çocuk gözümde, artık her şey belli oldu, öncesi de var bence ; çünkü öncesinde 3 aydır sevgi sözcükleri kullanmamaya özen gösteriyordu,yanına gittiğimde eleman kalkıp elimi bile sıkmaya tenezzül etmemişti.işin pis tarafı ise zamanında bu kişiyi simge ile sevgili yapmaya çalışmış eski sevgilim,çocuk hoşlanıyormuş,bunu da eski sevgilimin yakın bir arkadaşı dedi.böyle işte, insanın güveni de kırılıyor, söze değil yapılanlara öncelikle bakılmalı galiba, oraya gitmesem bu cümleyi de kurmayacaktı çünkü.

ne dersiniz, aldatma mıdır ki bu ? bunu bilmek beni rahtlatmayacak belki ama bir türlü emin olamıyorum.ilişki tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini söylerse çok mutlu olurum.

 
ayrılmışsınız ki ayrılma süreci de senin taleplerin sebebi ile uzamış ama ilişki fiili olarak çok önceden bitmiş zaten. net ayrılmanın üzerinden ise 4 ay geçmiş, şu an bi ilişkisi var. ben ortada aldatma göremiyorum.


 • elorelia  (25.09.19 15:11:33) 
" sana aylar içinde sevgim azaldı mı deseydim, ben seni artık sevgili gibi değil başka türlü seviyorum vb."

En klasik başka erkek için elindekini bırakan kız cümlesi. Bunun gibi tipler genelde hayatında olumlu anlamda büyük değişlik olduktan sonra kendini garantiye alarak bunu yapar bir de kendi kendine böyle haklı çıkarır..

Böyle kızlara değmez dostum. Ardından 1 saniye bile düşünmeye değmez.

Hiç tatlı canını sıkma. Sen dünyanın en iyi insanı olsan da bu kız dibindeki erkeğe gidecekti.

Kurtuldum diye bak aldatma mı değil mi falan hiç gerek yok.
 • Kutup Ayısı  (25.09.19 15:15:10 ~ 15:16:17) 
evet aldatılmışsın ama ne farkeder bu saatten sonra? aradan bir sürü zaman geçmiş. tekrar geçmişe dönüp canını sıkmana gerek yok. böyle birinden kurtulduğun için şükret, yola devam.

zorunluya giden hatunlarda var yalnız böyle bir problem çok gördüm. araştırmak lazım, ilginç bir istatistik çıkabilir.
 • hadsafhada  (25.09.19 15:19:46 ~ 15:23:19) 
dostum hipergami devreye girmiş, uzun süre-uzun mesafe ilişkilerin sonu böyle oluyor genelde. benim de benzer ilişkim oldu. keşke mutlu olsaydınız birlikte ama bu kadın değer verilecek bir kadın değilmiş gördüğün üzere. kesinlikle değmez. hatta iyi ki böyle olmuş. onunla harcadığın zaman senin değerini hakeden diğer dişilere haksızlık. yeni ilişki yap bence, seni paklayacak olan budur.

tam olarak aldatma diyemem. gidişatı biraz görmen gerekirdi ki sinyaller verilmiş ama sen fazla değer vermişsin.
 • megacracker  (25.09.19 15:36:08) 
Bence, başkasından etkilenmeye başlayınca seninle olan ilişkisini bitirmek istemiş. Sen bitirmemekte ısrar edince, çok kötü ayrılmamak için işi uzatmış.

Net bir aldatma göremiyorum ben de.
 • lcha  (25.09.19 16:07:20) 
Çok zor biliyorum ama, şu an bunu deşmeye devam etmenizin hiçbir yararı yok. Yalnız zamanında araya mesafe girince aldatılmış biri olarak söyleyebilirim ki, bu tip insanlar sevgililerini bir tür "sevilme kaynağı" olarak görüyorlar, ayrı kalınca da yeni bir kaynak buluyorlar kendilerine. Bulunca size mesafe koyup, kendinizi sorgulamanıza ve "neden sevilmiyorum artık" diye düşünmenize sebep oluyorlar. Bunun sonucunda da ciddi bir özgüven sorunu yaşamaya başlıyorsunuz. Birebir aynısını deneyimlediğim için biliyorum.

Bu insanlar aslında gerçekten sevmek nedir bilmiyorlar, o yüzden yeni kaynaklarını buldukları zaman ilgileri birden bire yok oluyor. Bunu fark edince eski sevgilime sinirim geçti ve ona acımaya başladım.. Baştan sizi seçmiş olmasının sebebi de, onun aksine sizin çok da güzel sevebiliyor oluşunuz. Böyle düşünerek özgüveninizi tamir etmeye başlayın, umarım karşınıza çok daha iyi biri çıkar.
 • gmzo  (25.09.19 16:10:47) 
aldatma yok.


 • charlotte blanc  (25.09.19 16:24:09) 
Aldatma olup olmamasından ziyade kafasında farklı planlar kurmuştur,senle ilgili bir gelecek planı olmadığı kesin


 • olaylar olaylar  (25.09.19 16:46:39) 
"ondan mı şüpheleniyorsun yahu, ben onu tanıyorum o böyle şeyler düşünmez"

lan hiç mi sekmez, bunu diyen kişi hep mi o kişiyle bi şeyler düşünür ya.
 • akatreil  (25.09.19 16:50:05) 
Aldatma yok +1

Nedense terk edilmeyi aşamayanlar hep aldattı ırıspı diye içlerini rahatlatmaya çalışır. Hiç sekmez.
 • ruhen hastayim ben  (25.09.19 17:11:41) 
aldatma yok +1

ayrica olsa bile bu su anki duruma zerre kadar etki etmeyecek bir ayrinti. gecmisi desip durmayi birakip onune bakmaya baslamalisin.

bir de o cocugu arkadasina yapmaya calismasi da hicbir onem tasimiyor. zamaninda askimdan olen arkadasinin mektuplarini (evet cilk romantik bir arkadasti) bana tasiyan arkadasim simdi o mektuplari bana yazan kisiyle evli cocuklari filan var. bunlar takilinacak noktalar degil yani :) onune bak gecmisi birak.
 • in vino veritas  (25.09.19 18:01:45) 
maalesef var geçmiş olsun..


 • yardım edin  (25.09.19 18:12:55) 
Aldatma değil mi yani bu? İlla 'cinsel seks' mi olması lazım? En basitinden ne mesajlaşmalar, konuşmalar vardır da(belki de daha ötesi) ruhunuz duymamıştır(hatta bunlar ilişkiniz çok kötü değilken bir de yani)

Ne yazık ki ben de uzak mesafe ilişkisi yaşadım ve burada anlatılanların benzerini tecrübe edindim(hatta daha fazlasını) Biri de ''Terk edilmeyi aşamayanlar'' demiş Asdsdsd. Çakma moderncilik oynamayın be amcaoğluları(killa hakan mode) Şimdi belki şey diyeceksiniz ''Avrupa'da böyle değil insanlar'' Hassss... :D Bilmeyen inanır işte. Onları da yaşadık, oradaki insanların da biliyoruz içini.

Ha ama aslında yine de sizin olayınızın ''Aldatma'' olup olmadığı tartışılır. Yani ben çıkıp ''Yüzde yüz aldatma'' demiyorum. Sadece sizin dediklerinizden yola çıkarsak bana göre var. Ortada rahatsız edici bir şeylerin olduğunu çoğu insan biliyor. @akatreil'in dediği gibi. Sekmiyor işte sekmiyor.
 • bitchesaintshit  (25.09.19 18:31:59 ~ 18:50:39) 
Aldatma yok. Daha önce bitirmek istemiş ama siz ısrar etmişsiniz.
Hala da anlamıyorsunuz ki böyle bir soru sorabiliyorsunuz.
Bitmiş zaten.
 • pro9it9is9  (25.09.19 19:51:07) 
Aldatma VAR. Nasıl yok demişler anlamadım. Ya saflar ya da aldatan tayfadan bunlar. Tavuk muyuz biz, tavuk mu yiyosunuz ne demek aldatma yok artı 1? O adamla görüşüyordu senin telefonlarını açmazken. Yoksa düğüne gidecek kadar samimi olamazlar kısa sürede. Babalar gibi aldatılmışsın are.


 • glide  (25.09.19 19:59:11) 
aldatma var, ne demek uzatmış da şu da bu da. varsa flört ettiği başka biri ayrılacak arkadaş. ne o orospu gibi hem eskisi dursun hem yenisini garantiye alayım olayları. zaten günümüzde aldatmayan yok amk.


 • tughan  (25.09.19 20:03:09) 
Aldatma var. Salla bu peynir çeşidi olan kızı. Atanmana odaklan. Doğru kişi elbette denk gelecektir . 4 sene inandığın kişinin karaktersiz çıkması senin sorunun değil :)


 • andlee  (26.09.19 01:05:01) 
Gelecek genel seçimde oy pusulasına böyle ya da benzer bir şey yaşayan başka erkek var mı diye soru koysa yüksek seçim kurulu, akp'den daha çok evet alır :)

kardeşim aldatıldın tabiki. aldatılmasan ne olacaktı ki? evet ben okula gidip onunla konusunca resmi olarak bitti, herifle ertesi gün elele tutuştular diye mi düşüneceksin. kadın doğasını anla artık. senin sandığın gibi işlemiyor süreçler. veriler uzun süre biriktiriliyor, uzun analizler sonrası karar alınıyor ve soğukkanlılıkla uygulamaya konuluyor. o sırada sen çiçekli msj yazıyorsun kıza whatsapp'dan :) asla evet ben haksızım bir bok yedim demeyecek hiç bir kadın sana. bak burada bile ayrılma süresini uzatan adam olduğun gerekçesi ile suçlanmışsın. atlat bu süreci, kendine yatırım yap.
 • twelfth  (27.09.19 09:51:39) 
Tabiki de aldatıldın abi.Kendince senden daha iyisini bulmuş.Çok belli ilk ara verelim olur.Sonra yeşil ışık alır karşıdan hop ayrılalıma gelir olay.Sen atansan o atanmasa sen asla yapmazdın bence böyle bir şeyi.Bence ayrıntıları öğrenmeyi düşünme.Olmuş işte bir şeyler belli yani.Kendine işkence yapma.İğrenç bir insandan kurtulmuşsun.Daha da kötü bir şekilde aldatıp bitebilirdi mesela.Daha iyisini bulmak için uğraş.İlerde bittiği için çok sevineceksin.


 • wacot  (06.10.19 14:55:57) 
"iş işte, koca kocada bulunur" düsturu yaşanmış gibi görünüyor.


 • 9kuyruklukedi  (06.10.19 15:12:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.