[]

Efrâdını câmî, ağyârını mânînin İngilizcesi nedir?

Efrâdını câmî, ağyârını mânînin İngilizcesi nedir?
 
"odd one out" diyebiliriz belki.


  • marlonbranda  (24.09.19 22:25:54) 
Efrad: fert'in çoğulu. Fertler.
Câmi: toplayan, cem' eden.
Ağyar: gayri'nin çoğulu. Dışındakiler.
Mâni: engelleyen, men eden, içermeyen.

Ben mesela "comprehensive" kullanırdım ille bir şey kullanmak zorunda olsaydım.
  • dilemma of subscribtionability  (24.09.19 22:56:08) 
relevant in, irrelevant out

yds den 27 aldım.
  • ya ben lan neyse  (24.09.19 23:41:49 ~ 23:42:19) 
"odd one out" denmez, comprehensive belli içeriklerde denebilir.
bu ifade edebiyatta kullanılırdı, meselea bir şiir için böyle söylenirdi. "Çok iyi anlatmış, ne bir kelime eksik ne bir kelime fazla" demek istendiğinde.

Kullanacağınız içeriğe göre "completely", "exactly", "precisely" falan bile denebilir. Edebi metin ya da şiirler için "eloquent" kelimesi kullanılabilir.
  • ebabil curnatasi  (25.09.19 05:47:43) 
enough but not too much.

özellikle say enough but not too much diye kullanılır.
  • babilbaligi  (25.09.19 10:22:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.