[]

barkod okuma programı

Nasıl çalışıyor bu? Kardeşim ev kamerası gönderdi, barkodunu okut dedi. Bir suru şey indirdim. Üstüne tutuyorum, bir şey olmuyor. Nasıl oluyor bu? İşe yarayan, ücretsiz programlar var mı? Yanlış mı okutuyorum? Sadece kare kısma barkodu göster miycem mi?
 
Telefon ne? Barkod derken karekoddan bahsediyoruz di mi?
iPhone'un kendi kamerasını karekoda tutunca "link var, açayım mı" diye soruyor. Androidlerde de benzer bir özellik vardır gibi geliyor bana.

  • kobuzchu kiz  (23.09.19 18:49:08) 
androidlerde de var, kamerayı açıp barkodu tutunca yukarda link çıkıyor. olmazsa qr code reader falan aratın store'da.


  • mor.inek  (23.09.19 18:57:22) 
Buraya fotosunu at, bir okutan çıkar hayrına


  • prizmatik  (23.09.19 19:26:17) 
kamera ise kendi izleme programı vardır onu kullanmak gerek,program içinde cihaz ekleme kısmında barkod okutma seçeneği olur,kare kodda cihazın seri numarası,marka model bilgisi falan olur.
cihazın markasına veya mobil uygulaması yazar kutunun içeriğinde onunla yapman lazım.

  • sealth  (24.09.19 09:33:55) 
Becerdim ama şimdi de telefon kameraya bağlanmıyor bir turlu. Donuyor donuyor bağlanmıyor.


  • geçerkenugradım  (24.09.19 18:08:26) 
bağlanmıyor derken,hiç mi bağlantı yoksa ara ara kopma mı oluyor?

p2p ile hesap oluşturup,kamerayı buraya karekod-seri no ekleyip bağlanıyorsan serverdan kaynaklı bir gecikme olabilir,upload hızın düşük olabilir.kamera kablosuz ise wifi çekim gücü düşük olabilir,kablolu ise yerel ağdan(aynı modem üzerinden)pc veya telefondan bağlandığında(kablolu veya wifi) bir gecikme olmaması gerekir.

birkaç bağlantı alternatifi daha var kontrol sağlamak adına ancak kamera marka/modeli ve mobil uygulama ismini verirsen bir bakılabilir.
  • sealth  (25.09.19 17:15:20 ~ 17:17:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.