[]

yedek astsubay oldum birkaç sorum olacak

selamlar, bugün sonuçlar açıklandı ve yedek astsubay oldum. maltepe eğitim birliği ikmal sınıfındayım. birkaç sorum olacak.
-eğitim sonrası burada devam mı oluyor yoksa başka bir yere mi gönderiliyorum?
-1 ve 1.25 derecelerde miyop astigmatım var. bu askerliğe engel olur mu? yani ilk muayenede sorun olmadım ama daha sonra tespit ettiklerinde güle güle derler mi?
-ast subaylığın olayı nedir tam olarak. sabah sekiz akşam beş mi? ben istanbulda yaşıyorum evci olarak eve gidip gelebilir miyim?
-bir de askerlik sonucu sorgulayınca altta asal sevk başvurusu yap diyor. bununla bir işim var mı yoksa şuan sadece evrak alma tarihimi mi beklemeliyim?


onun harici başka bilgi ve tavsiyeleri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

 
Yedek subay mı, astsubay mı?


  • malheiros  (23.09.19 19:21:43) 
Yedek astsubay


  • six packsiz  (23.09.19 19:37:58) 
yedek astsubaylık yeni geldiği için düşündüklerimi yazıyım, doğru olmayabilir.

muhtemelen 2 ay maltepe'de eğitim görürsün, sonra seni uzun dönem askerliğini yapacağın yere atarlar.

gözün sorun olacağını zannetmem.

yedek subayların normalde birlikte yatıp kalkması lazım ama çoğu zaman birlik komutanı eve çıkıp, sabah 8-akşam 5 çalışmalarına izin veriyor. senin de muhtemelen öyle olur.

sevk başvurusunu yaptığın zaman ne zaman birliğe katılacağın, yol iznin filan resmi bir kağıtta çıkıyor. o diye tahmin ediyorum.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (23.09.19 20:51:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.