Pendik'teki kundakçı hakkında

Sizce bu bir danışıklı dövüş olabilir mi ? Son İzmir yangınlarından sonra dikkati başka yöne çekmek için kundakçı süsü verilmiş birinin bunu alenen yapmış olması ve hemen sonrasında yakalanması ?

"Bakın aslında biz masumuz, hep terör örgütlerinin işi bunlar" dedirtmek için ?

Malum, "uçaklarımızın motorunda kuş yuvası var, çalışmıyor" dediler ama o uçaklar ne mucizedir ki geçtiğimiz günkü Teknofest'te galon galon su alıp boşalttı gösteriş olsun diye...

İyi de diğer yangınların çoğunu (belkide hepsini) PKK üstlendi zaten kendi haber ajansı üzerinden!

  • John Bloor  (20.09.19 16:34:24)
Yangınlarla mücadele konusunda eleştirelim ama ormanları istihdam ile korumak pek mantıklı değil gibi.

Merak edip baktım, 22.342.935 hektar orman varmış. Safi orman ama diğer bozkır yayla filan değil. Onun hesabı ayrı.

Bir hektar 10.000 m2, yani 10 dönüm. Her 10 dönüme bir bekçi koysak, ki bir insan ormanlık alanda değil 10 dönüm 5 dönümü bile kontrol edemez. Bir dönüm ağaçlık alanda saklanan birini göremezsiniz ancak duyabilirsiniz.

Evet her 10 dönüme bir adam koysak yine 22 milyon küsür adam lazım bu iş için, hesabım yanlışsa düzeltin ama pek mantıklı değil.

Orman yasa/kanunları çok keskin arkadaşlar, yangınla tahrip olan orman alanları asla imara açılamaz.

Yangını geçtim, 1980 den sonra orman alanına kaçak ev yapanlar bile 2b yasasından yararlanamıyor mesela.

Adam 25 senedir ev yapmış oturuyor ama kaçak, imar ruhsat vs yok. Orası hala orman alanı yani, devlet ve belediye yüz göz olmamak için yıkmıyor ama çivi bile çaktırmıyor.

Önceki yıllarda çıkar orman yangını haberlerini araştırın netten, o bölgeleri uydudan kontrol edin şimdi. Hepsinin ağaçlandırıldığını görebilirsiniz.

Bu bir devlet politikasıdır, hükümet değil.
  • John Bloor  (20.09.19 17:15:12 ~ 17:16:13)
yerleşim yerlerine yakın ormanlar bu şekilde yakılıp suç birinin üstüne atılır genelde. 2 sene sonra oraya evler toplukonutlar vb dikilir. sorarlarsa terör örgütü yakmış dersin, kim nerden bilecek... benzer durumu çatalca durusu'da senelerce yaşadık. orman arazileri yakılıp yakılıp (yangın çıktı, yakmışlar, kundaklanmış vb diye açıklanıyor tabi bize) hemen aynı sene üstüne ev yapılıp yapılıp satıldı. yani orman yangını bolu'da yerleşim yerlerine 50 km uzak bir yerde olsa bir şekilde yiyeceğiz belki. ama terör örgütü neden pendikte orman yaksın, böyle böyle ülkeyi mi ele geçiricekler hevaller :)

  • Tears of Devil  (20.09.19 18:36:24)
Danışıklı dövüş olduğuna inanıyorum.

  • Etanglement  (20.09.19 19:03:57)