[]

çeviri yardımı

merhaba arkadaşlar
6 sayfalık bir yazıyı ingilizceye çeviri yaptırmam gerekiyor .
sizce nasıl bir yol izlemeliyim .
yazı çok teknik terim içermiyor bir kitap tanıtımı gibi içinde birkaç paragraf kitap alıntısı var .
ücret ne kadar olur ?

 
sayfadan çok kelime sayısı önemli fiyat hesaplarken.


  • mehmed resad  (20.09.19 10:31:41) 
boşluksuz 1000 karaktere 20-30 tl civarında teklif edebilirsin.


  • sir gawain  (20.09.19 11:19:11) 
@sir gawain düzeltme yaptım tam anlatamamışım çeviriyi ben yapmak istiyorum gibi yazmışım ama yaptırmak istiyorum ücret nasıl hesaplanıyor hiç anlamadım


  • devilone  (20.09.19 11:45:46) 
sayımdan boşluksuz karakter sayısına bak. 1000'e böl, 20 tl ile çarp o zaman. bunu freelance ücreti gibi düşünebilirsin. çeviri firmaları daha pahalıya yapar.


  • sir gawain  (20.09.19 12:40:41 ~ 12:41:10) 
1-2 yil once ayni boyle bir duyuru olmustu, metin de hosuma gitti, yazara "ben ceviririm" dedim. Cillop gibi ceviri yaptim, hem de uc kurus fiyata. Sonra ES yazari ilgili arkadas bana parami vermedi. Once "gondericem", sonra "unuttum", sonra "param yok" falan. Biraz sert cikmam uzere 1 ay sonra vermisti galiba?

Bu da boyle bir animdir. O olaydan sonra cevirilere talip olmuyorum :)
  • ebabil curnatasi  (20.09.19 13:45:33 ~ 13:46:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.