[]

Kedimin cildinde cikan yara kabugu gibi olan seyler

Mesela fotodaki kafasinda cikan sey. Bunlar ne olabilir? Kendisini de diger kedilere kiyasla daha fazla kasiyor.
 
www.kedidernek.org.tr

buradaki resme çok benziyor. bence de pire/kene/bit ısırığının pıhtısı gibi geldi. detaylı tarama yapıp ilaç tedavisi uygulanmalı bence.

not: kedilerim var ancak vet değilim :D
  • bugisme  (19.09.19 19:27:25) 
benim kedimde de ara sıra çıkıyor, kafa ve boyun bölgesinde daha çok. aynı şey sanırım. derisinde egzama oluyormuş, özellikle belli bir yaştan sonra mamasının içeriğindeki bir şeyler dokunuyormuş. gene veteriner daha iyi bilecektir. mamayı değiştirip uygun bir mama bulmak gerek. her kediye hangi mamanın içeriğinin iyi geleceği değişebilirmiş.


  • istanbul kanatlarimin altinda  (19.09.19 23:16:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.