[]

Friendsseverlere sorum : Friends sevmeyen arkadaşlarınızla ilişkiniz?

Friendsseverlere şunu sormak istiyorum. Bir arkadaşınız "O kadar övdün Friends'i ne saçmasapan bir şeymiş senin gibi biri nasıl böyle bir şeyi sevmiş anlamıyorum. Bu ne lan?" gibi bir şey söylediğinde bencileyin mukaddesatına küfredilmiş gibi hissediyor musunuz? Friendsseverler olarak bu arkadaşlarla ilişkimiz nasıl olmalı?

(Fetva ister gibiyim.)


 
normal. friends zamanında izlenmesi gereken bir diziydi. 2019'da izlenen friends ilk izlediğim zamanlardaki etkiyi göstermiyor, birkaç kere denedim sıkılıp kapattım. o yuzden simdi friends izlemeye kalkıp burun kıvıran birisi haksız da sayılmaz. karakterleri de benimsemeyez cunku, karakterler de eskimistir.

aynı sekilde youtube'dan leyla ile mecnun sahnelerine denk gelince de utanıyorum ben bunlara nasıl anıra anıra gülmüsüm diyerekten. komedi eskiyebilen bir şey.
 • alwayschargeneverbend  (17.09.19 19:50:10) 
hala izlememiş biriyle evliyim.


 • ozdek  (17.09.19 20:25:53) 
friendsi çok severim ama 2019da izleyip de beğenmeyen genç yaşta birine karşı düşüncelerimi değiştirmez beğenmeyen kişinin kendine göre sebepleri olabilir dizin 25 yıl önce başlaması, netflix'te bulunmayışı armut piş ağzıma düşçü yeni nesle hitap etmez, olabilir.

ama Family Guy, It's Always Sunny In Philadelphia, Coupling'den birini açık açık beğenmeyen(cinsiyetçilik,ırkçılık vs gibi şeylerle eleştiren) kişi ile tamamen farklı mizah anlayışlarımız olduğunu düşünürüm ve uzaklaşırım. Uzakta romantik komedi vs izlesin
 • owaki  (17.09.19 20:25:56 ~ 20:27:01) 
Valla ben sevmişsem eğer açıkçası negatif yorumları sallamiyorum. Dediğin gibi de kişisel algilamiyorum. Siz de he he deyip geçin bence.
images.app.goo.gl

 • Amaranta ursula  (17.09.19 20:30:36) 
friends değil de office'e öyle denince üzülüyorum ben de.
friends herkesin seveceği, güleceği bir komedi anlayışına sahip en azından.
the office'e başlattığım herkes buna mı gülüyorsun diyor ne yazık ki:(
 • kendi dugunune gitmeyen kamber  (17.09.19 20:40:36) 
çıkın oğlum şu ergenlikten artık. takım tutar gibi dizi tutmalar hala...


 • sinek kral  (17.09.19 20:41:31 ~ 23:05:46) 
bu friends hayranlarının diziyi bu kadar benimsemesi neden kaynaklanıyor çok merak ediyorum. dizinin yapımcısı, yönetmeni bu kadar bozulmuyordur beğenmeyen birini gördüklerinde. ilk defa lisede birisi izletmişti ve sevmeyince demediğini bırakmamıştı. üzerinden 10 seneden fazla zaman geçti her seferinde birileri laf etti diziyi sevmememe. artık ortamlarda biri friends muhabbeti açtı mı direkt "oo ne komik diziydi ya hele o sahne yok mu" falan diyerek çalıyı dolaşma taktiği izliyorum.

soruyu tersten cevaplamış oldum ama görünce dayanamadım kusura bakmayın. (o phoebe yok mu ne deli kadın ya ehuehuehu)
 • hadsafhada  (17.09.19 20:53:39 ~ 20:54:44) 
Beni kesinlikle sarmadı. Aynı zamanda bunun diğer muadili how I met your mother. İkisini de sevmem sebebi de sıkıcı bulmam.


 • ashleybon  (17.09.19 20:55:15) 
Karakterinizi 90'larda çekilmiş popüler bir sitcom'la tanımlamayın. Sevdiğiniz insanlar sevdiğiniz her şeyi sevmeyebilir.


 • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (17.09.19 22:41:13) 
sevmek zorunda olduklarını düşünecek kadar sığ olmadığım için takmıyorum, peki deyip geçiyorum.


 • sadecebirsoru  (17.09.19 22:43:44) 
bu muhabbet hiç yaşanmamış gibi devam etmeli arkadaşlık.

friends'i seven biriyle arkadaşlığım yakınlaşabilir ama sevmeyen biriyle aramdaki mesafe artmaz.
 • biseysorcaktim  (17.09.19 22:51:50) 
Universite 2. sinif ogrencisi olacak yasi coktan gectigimiz icin sen nasil friendsi sevmezsin ya da battlestar galactica izlemessin gibi konulara takilmiyoruz.


 • twq  (18.09.19 15:00:07) 
Haha, elin Amerikalısının yaptığı diziyi beğenmeyen arkadaşımın arkadaşlığını sorguluyorsam eğer hayatımdaki değerleri henüz doğru önceliklendirmemişim demektir.

Cevap; onlar benim arkadaşım, öteki sadece bir dizi. Üstelik dönemi bile geçti. Ben de bir friends-ve seinfeld-severim ama bu dizilerin üzerinden neredeyse 20 yıl geçti. Orada yer alan muhabbetler güncel değil artık.
 • SiyamkedisiZorro  (18.09.19 15:23:42) 
o kadar çok doğru cevap var ki hangi birine katılsam bilemedim, sinek kral, sadecebirsoru ve SiyamKedisi + 1

arkadaşlarımla ilişkimi benimle aynı şeyleri sevmeleri üzerine kurmuyorum, böyle insanlarla da asla arkadş olmuyorum. (15 yaşımda değilim belki de o yüzden..)
 • benaslinda  (18.09.19 15:32:20) 
6. tur atıp 7. tur için araya 1 sene verdiğim dizi için benden yorum beklemek çok akla hizmet etmez ama sadece izlesinler diye sürekli uğraşırdım heralde çünkü birrmilyonntane konu üzerinden espiri yapmadan ve epiriyi açıklamaya gerek duymadan gülme seçeneği beliriyor ortamlarda :)

bkz. one..two..four..seven seven.. one.. seven seven seven SEVEN!
:)
 • denizmaniaherif  (18.09.19 15:40:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.