Trans biriyle sevgili olur musunuz?

Biriyle tanıştınız ve o kişiden çok hoşlandınız, flörte başladınız diyelim. Birkaç gün sonra o kişinin trans bir birey olduğunu öğreniyorsunuz. Ona olan duygularınız değişir mi? Böyle biriyle sevgili olur musunuz ya da evlenir misiniz?

Cevapları merak ettiğim için soruyorum.

Edit: Konunun benimle alakası yok, sadece merak ettiğim için soruyorum demiştim.

Olmam

  • twelfth  (16.09.19 10:44:59)
Eğer kadinsan ki belirtmemişsin neden sevgili olasın ki. Adam trans sana bir şey hissedecek mı anca dostça bir sevgi olur.
Ama eğer erkeksen ol gitsin bı zaman takilirsiniz ya o seni bırakır ya sen onu.

Bu arada olmazdim.
  • kirmizipilotkalem  (16.09.19 10:45:22)
Bulunduğu mahalleden transit geçiş bile yapmam ne sevgilisi!

  • '  (16.09.19 10:46:23)
Homofobi mıknatısı bir başlık açmışsın kardeş, sayende mallara eklenecek hesaplar bir bir düşüyor.

Valla başıma gelmedi, gelirse o zaman düşünürüm. Boş boş yorumlamak kolay.
  • lcha  (16.09.19 10:56:15)
olmam. homofobiyle alakası yok, olmam.

  • carabelli  (16.09.19 10:59:50)
mehmed resad +1

Olmam, bunun da homofobiyle uzaktan yakından alakası yok.
  • hatun  (16.09.19 11:03:58)
@kirmizipilot kalem, trans birey trans kadın da olabilir trans erkek de olabilir, trans bir eşcinsel de olabilir, trans bir hetero da olabilir.

olurum, duygularım değişmez. hoşlanmışım bir kere olduğu gibi, neden değişsin, ben öğrenmeden önce de aynıydı. sadece ne kadar sıkıntılı zamanlar geçirdiğini-böyle bir toplumda her daim geçireceğini düşünüp onun derdini kendi derdim edinirdim, yanında olduğumu ve onun hakkında düşünce ve duygularımın değişmediğini ona söyler/hissettirmeye çalışırdım.
  • nonik  (16.09.19 11:10:04)
transfobikler dökülüyor pıt pıt diye. Ben olurdum sonuçta birbirine karşı güçlü şeyler hissediyorsan cinsiyetlerin bir önemi yok. Yaşasın gender fluid bireyler!

  • everythingship  (16.09.19 11:11:19)
olurdum.

  • tabirimekruh  (16.09.19 11:12:25)
Arada güzel iletişim varsa, cinsel yaşamda da sıkıntı yoksa olurum tabi ki neden olmayayım. Bunu da sosyal sorumluluk projesi gibi değil, onu sevdiğim ve ona ihtiyaç duyduğum için yapardım.

  • megalomaniac  (16.09.19 11:24:13)
Olurum

  • night train  (16.09.19 12:07:15)
Olmam

  • gazozailacatmauzmani  (16.09.19 12:24:08)
lan olmak istemeyince niye hemen fobik olunuyor ben anlamadım.

ben heteroseksüel erkeğim, diyelim ki en yakın arkadaşım da heteroseksüel erkek.

ama en yakın arkadaşımla sevgili olur muyum? olmam. homofobik olmadığım gibi, homoseksüel de değilim çünkü.

en yakın arkadaşım homoseksüel olsaydı da arkadaşımdan uzaklaşmazdım. yine aynı şekilde görüşürdüm. arkadaşım "ben homoseksüelim" dediği zaman "hööyyt defol git la ibne bi daha da karşıma çıkma" dersem o zaman homofobik olurum. homoseksüel arkadaşımla sevgili olmayınca homofobik mi olmuş oluyorum?

aynı şekilde transseksüel birinden kaçmam, arkadaş olabilirim, sohbet edebilirim, ama sevgili olmam. tercih etmiyorum diye niye fobik oluyorum ki?

siz "fobi" nedir onu biliyor musunuz?
  • kibritsuyu  (16.09.19 12:49:56 ~ 12:54:12)
Kesinlikle ve kesinlikle olmam. Cunku kadinlardan hoslaniyorum translardan degil.

Cinsel tercihlerimiz yuzunden bilmemnefobik oluyorsak yandik. Karsi cinsiyle sevgili falan olmayi tercih etmeyen gayler de heterofobik oluyor bu mantikla. Guzel kafaymis.

Cinsel tercihler konusunda ozgurluk savunuyoruz, ama soz konusu hetero olunca isler degisiyor nedense. Samimiyetsizlik ve tutarsizlik diz boyu SJW komununde.

Trans partner istemeyen biri zartfobik zurtfobik falan olmuyor. Bu net bir gercek.

Nasil ki bir homoseksuel birey toplumun standart kabul ettigi cinsel yonelim normuna uymak zorunda degilim diyip tercih ettigi sekilde yoneliyor ve bu ozgurluge sahip olmasini da destekliyor isek hetero birey de konvansiyonel cinsel yonelimin disina cikmamakta ozgurdur ve ozgur olmalidir. Sirf bu yuzden yaftalanamamalidir. Aksini savunmak icin ya gerizekali olunmali ya da art niyetli ve samimiyetsiz.

Bu aptallikta bu hizda ilerlenirse bir 10 yila toplumda hetero oldugumuzu gizlemek zorunda falan kalacagiz.
  • stavro  (16.09.19 13:16:01 ~ 13:36:17)
kadın icin transla sevgili olma durumu translar bildigim kadarıyla genelde penis sahibi oldugundan dolayı daha kolay ama erkek ile transta seks olayı yurumez

  • s0phiesw0rld  (16.09.19 13:29:01)
değişir ve sevgili olmam, evlenmem. bu kadar basit, kimse kendini kandırmasın.

  • Jesus Christ  (16.09.19 13:32:47)
Asla! Bikac defa erkek olup da kadin gorunumune burunenlerle tanistim. O zamana kadar ayrimci degildim ama konusurken bi fikir ayricaligina dusseniz ustunuze yuruyolar, durum boyle olunca fikrim degisti. Bu tur insanlarla birak sevgili olmayi arkadas bile olmam.

  • superfluid  (16.09.19 14:26:22)
Hoşlanıyoruz birbirimizden ve iyi anlaşıyoruz. Çocuk sahibi olamayacak olmak düşündürür sadece, onun dışında etkilemez. Ki seviyorsam o da önemli değil.

  • runagain  (16.09.19 14:34:55)
Ben olurdum. Bence her şey transfobi değil yhaa diyenlerin soruda kaçırdığı önemli bir nokta var. Random bir trans bireyle sevgili olur musunuz sorusu değil. Hoşlandığınız, çekici bulduğunuz birinin trans olduğunu öğrenince duygularınız değişir mi sorusu. Yani zaten karşı tarafı çekici bulmuşsunuz bu bilgiyi öğrenmeden önce.

  • Haldamir  (16.09.19 15:56:23)
"Translar genelde penis sahibi oluyorlar" cevabından sonra cevapları okumayı bıraktım. Kadınların trans birey olamayaciğı varsayılmış galiba# yani geçis sadece erkekten kadına olabilir. Cinsiyet değistirme ameliyatını da gercekleştirdiyse karşınızda tamamen bir kadın bedenine sahip biri vardır, unutmayın. Hem kadın ruhuna hem bedenine. Bu durumda erkekle sevgili oluyor değilsiniz. Bu yüzden olmayanların, neden sevgili olmadığını diymak isterim. Bir de aşağıya penisin nasıl vajinaya dönüştüğünü anlatan bir animasyon video koyuyorum. Amme hizmeti.

vimeo.com

Cevap: Olurum.
  • velvetmorning  (16.09.19 19:28:37 ~ 19:34:17)
ben bu konuyu çok düşündüm kendi adıma, erkekten kadın olan translarla gerek ayaküstü geyik, gerekse oturup ciddili muhabbetim de oldu. bu tür "sıradan" ilişkilerde karşımdaki bir kadın diye düşünüyorum ama aşık olur muyum bilemiyorum. kesin konuşmamak lazım bu tür düşüncelerde zira başına gelir işin içinden çıkamazsın. yukarılarda biri demiş, başıma gelirse düşünürüm diye, en temiz cevap o bence.

  • selam  (16.09.19 21:53:43)
Olmam.

  • johny guitar  (17.09.19 05:42:30)
olmam

  • inekadam  (17.09.19 09:10:58)
Hayir hicbir noktayi kacirmis degilim, trans oldugunu "ogrendikten sonra" fikrim degisir. Bu da en dogal hakkim.
Bu, bu senrayoda insanlarin %99.9'unda olacak olan sey. Fikri degismeyecek cok cok az insan vardir. Benim icin farketmez diyenlerin de cogunlugu dahil.
Humanizm akimi insan dogasini degistirmiyor, sadece soylemleri degistiriyor.
  • stavro  (17.09.19 12:48:44)