[]

İkametgah değişikliği hakkında

5 ay önce taşındım şu anki yerime. Adres değişikliği yapmayı atladık iş güç derken.
Şimdi bir iş için yapmam gerekiyor değişikliği.

Ancak; 1 ay sonra farklı bir adrese taşınma ihtimalim çok yüksek.

1 ay arayla iki kez adres değiştirebilir miyim?
Bir de ceza yer miyiz acaba geç bildirdik diye?

(Bu kadar beklemişsin, 1 ay daha bekle demeyin; resmi bir iş için olduğum yerde görünmem şart.)

 
Bu ayki faturanızla gidin nüfus müdürlüğüne, yeni taşındığınızı söyleyin.
Eğer 1ay sonra taşınırsanız da zaten yer değişikliğini 20gün içinde bildirmek gerektiği için onu da değişirler. Çekiniyorsanız da bir sonraki evinize taşındıktan bir süre sonra gidin.

  • coca cola  (16.09.19 09:42:28) 
geciktirmenin cezası var ama son ayın elektrik, su, doğalgaz faturalarından birini götürüp işlem yaptırın çok üstünde durmuyorlar. bir ara eski adresten çıkartılmış olunca ceza işliyordu o hala devam ediyor mu onu bilmiyorum yalnız.

kesin bilgi sahibi olmamakla birlikte adresi 1 ayda tekrar değiştirebilisiniz sorun olmaz bence. sonuçta taşınmak yasak olan bir şey değil. adres değişikliğine de sistem izin verecektir.
  • hadsafhada  (16.09.19 09:43:26) 
Teşekkürler cevaplar için. İlçe nüfus ile görüştüm, aldığım bilgiyi yazayım dursun burada.

Nereye taşınırsan o yere adresini aldır, problem yok dediler.
  • kelbukel  (16.09.19 09:49:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.