[]

başka insanları koruyor musunuz, tepkisiz mi kalıyorsunuz?

Bir arkadaşla gezmeye çıkıp gün batımını izleyelim dedik. 10 tane uzaktan bakınca sapık olduğu anlaşılan tipler çekirdek çitleyip üstümüze atıyordu. Bağırdım çağırdım, yanımızda bir aile babası vardı.Bir kurumda yöneticiymiş, hiç "gençler ayıp falan demedi hem hak veriyorum hem de insanların duyarsızlaşmasına üzüldüm. Siz de karışmaz mıydınız?
 
bağırıp çağırma gibi alenen rahatsızlığın gösterildiği bi durum olursa "nolüyo lan" diye girişirim muhtemelen. ama rahatsızlık var ancak kişi rahatsızlığını belli etmiyorsa karışmam.

daha önce rahatsız olduğunu düşünerek karıştığım bir olayda "kardeşim sanane?!" cevabını almış biri olarak düşüncem bu yönde.
  • trajikomix  (15.09.19 22:07:55) 
Ben karisiyorum. Ufak tefek bi kadin olarak karisiyorum.
Ama insanlar artik sinema gibi izliyor kavgalari.
Utanmasalar zorbaliga ugrayani kameraya cekecekler bi de
Zaman boyle bi zaman

Cok da cesur olmamak lazim tabi ama insan bi destek cikar yani sozle
  • Flipsflops  (15.09.19 22:08:15) 
duruma ve kişilerin tiplerine bağlı. gözlemlerim, ona göre karar veririm.


  • night train  (15.09.19 22:30:42) 
gece vakti siren çalarak gelen ambulansa yol vermedi diye, içinde yolcu olduğum minibüsün şoförüne bağırıp çemkirdiğim oldu mesela. Böyle, bir tarafın çok net haksız olduğu durumlarda cüsseme ve cinsiyetime (karşımdakinin cüssesine ve cinsiyetine) bakmadan tepki verebiliyorum. Diğer durumlarda night train +1


  • kobuzchu kiz  (15.09.19 23:02:00) 
duyarsızlık değil o, g.t korkusu.

benim etrafımda böyle olaylar pek olmuyor o yüzden ne yapardım bilmiyorum. ama tabi ki night train +1
  • sttc  (15.09.19 23:49:15) 
Ben karisiyorum. Cusseme de filan da bakmiyorum biraz suursuzum bu konuda. Hatta her gunum bi olaya karismakla geciyor. Ozellikle toplu tasimada hemcinslerimi de kontrol ederim. Tacize ugrayan ses çıkaramayan yardima ihtiyaci olan var mi diye suphelenince oraya da mudahale ederim. Yardim istenmesine de gerek yok.


  • hindistan cevizi  (15.09.19 23:58:11) 
Karışıyorum ya, karışmayan insanla da aynı havayı solumak bile külfet geliyor, gözüm görmesin istiyorum. Yerine göre karışmak, sesini çıkarmak gerek bence.


  • olutaklidi  (16.09.19 00:45:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.