[]

bir insan kendini savunma amaçlı birini darp ederse hapse girebilir mi?

"hem suçtur, hem de (saldırgan da olsa) bir insanın veya kalıcı hasar görmesi ile sonuçlanabilir.

şöyle ki;

o kullanılan biber gazının kim tarafından ve hangi kimyasallar kullanılarak üretildiği; üretilen bu gazın insan üzerindeki etkileri, geçerlilik/kullanım tarihi vs. bilgiler belirsizdir veya güvenilmezdir.

size saldıran birine sıkmanız durumunda, bu kişinin ölmesine ve hatta kalıcı zarar görmesine neden olabilirsiniz, ki; bunun da cezası var.

size karşı saldırının olduğu durumlarda, şiddete karşı şiddet kullanmak yerine, basit bir şekilde kendinizi savunun ve mutlaka (ama mutlaka) polise haber verin. kendimden biliyorum; bir adama iki yumruk salladım diye aylarca içeride yattım ben"

ekşisözlükte bir yazar paylaşmış.ee insanlar ne yapacak?

 
kolluk kuvvetleri ve hukuk görevini yapmaya devam edecek ve insanlar başkasına iki yumruk sallarsa içeri gireceğini öğrenecekler.
ben de olmaz öyle diyordum ama olduğunu gördüm.
hatta saldırganlar opsiyon sunuyor. kavgasız malını verecek misin yoksa ağzını burnunu kırayım mı diyorlar.
  • ozdek  (14.09.19 13:52:37) 
gerçekten "tamam, hadi vur da gideyim mi" demeliyiz. Geçen markette çalışan anlatıyordu, adam sarhoşmuş birilerini darp etmiş, polis almış götürmüş geri bırakmış aynı akşam. Daha çok musallat olmayacak mı?


  • geçerkenugradım  (14.09.19 13:56:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.