Irlanda dil okulu tavsiyesi

Emerald culture institute, kaplan, ef okullarinin irlanda subeleri arasında kararsiz kaldım. Benim icin sosyallesme olanagi saglayan ve türk oraninin az olmasi cok önemli. Bu okullardan birini tercih eden oldu mu? Sizce hangisi secilmeli?

Cumle bayagi dusuk olmus. Olanaginin saglanmasi*

  • Lozturkmen  (11.09.19 22:37:13)
İrlanda türk dolu, emeralddaydım sınıfta bile 2-3 türk olabilir ama bu kötü bir şey değil. Aslında söyleyeceğim tekrar gitme şansım olsa bu irlanda olmazdı. Amerikaya giderdim. İş sıkıntısı var ve gezilecek yerler sıkıntılı hava soğuk. Euro 7lere gelmişken emin olun havanın hep soğuk olması berbat bir şey çünkü dışarıda vakit geçirmek zor oluyor. Diceys de bir yere kadar. Her şeye rağmen güzeldi o ayrı ama bir daha olsa gitmezdim.

  • anarsika  (12.09.19 01:01:22)
Emerald'da cok fazla turk oldugunu birkac yerden daha duydum ve saniyorum biraz sehir merkezinden uzakmis. Yani ec ve kaplana gore. Amerika veya ingiltere dusunmuyorum vize kolayligi acisindan. Hic yurtdisina cikmadim cunku. Diger okullar hakkinda bilginiz var miydi bu arada? Bir de dublin city university'de dil okulu bulunuyormus tam kampüs hayati. Bilginiz varsa bilgilendirebilir misiniz?

  • Lozturkmen  (13.09.19 17:32:08)
Kis donemi mi gitmistiniz?

  • Lozturkmen  (13.09.19 17:58:04)
Ef'de okul disi sosyal faaliyetlere onem veriliyor mu?

  • Lozturkmen  (13.09.19 17:58:44)
Ben hayatimda hic dil kursuna gitmedim de, gittiginde turklerle sigara icip batak oynamamak senin elinde olan bir sey. Ayni sekilde evde oturmayip cikip halka karismak da. O yuzden asiri takilma diyorum.

Gerci bu arada irlanda aksani yerine gore imkansiz olabilir.
  • hot potato  (13.09.19 19:08:02)
Aslında çok uzak değil ama şehir merkezi tercih ederdim bilseydim. Şu an adını hatırlayamadığım okullar var uygun fiyatlı. Kaplan vs aşırı pahalı. İkinci dönemini okuyan arkadaşlar hep şehir merkezinden dönemliği en ucuza gelenlere gittiler ve hiçbir fark olmadığını söylerlerdi. Sosyalleşmeniz için okulun özel çabasına ihtiyacınız yok. Her türlü oluyor. Onu dert etmeyin bence. Gittiğinizde yazdıklarımı tekrar okuyun bana hak vereceksiniz eminim :) kolay gelsin

  • anarsika  (15.09.19 00:40:25)