[]

Öğretmen zili kalktı mı?

15 dakikalık teneffüs yapılan okul öğretmenlerine sorum:

1- öğrenci zili 15. dakikada mı çalıyor yoksa birkaç dakika erken mi?
2- öğretmen zili resmi olarak kaldırıldı mı?
3- öğrenciler 15. dakikayla içeri alınıyorsa içeri alma süresine de 3 dakika dersek 18 dakika filan oluyor. Bu durumu nasıl karşılıyorsunuz?
4- nöbetçi öğretmen de 5 dakika dinlese 15 dk teneffüs + 3 dk içeri alma/sınıflara girme + 5 dakika dinlenmeyle birlikte öğretmen yaklaşık derse 8 dakika geç mi girecek?

 
Okuldan okula degismekle birlikte. Daha önce çalıştığım kolejde zile 2-3 dakika kala nöbetçi öğretmen, öğrencileri sınıfa yönlendiriyordu. Ve nöbetçiler öğretmen o gün derse girmeyen öğretmenler arasından seçiliyordu. Devlet okullarında öğretmenler zaten her zaman 8-10 dakika geç girerler. Bu yazılmamış bir kuraldır (müdür de bu esnekliğe karışmıyorsa tabii)


  • westblack  (11.09.19 19:20:11) 
Hayır, genelden bahsetmiyorum. Bu yılki 15 dakikalık teneffüs zili ve öğretmen zilinin kaldırılmasıyla oluşan karmaşayı merak ettim.

Şimdi öğrenci teneffüse çıktı ve 15 dakika oynadı, eğlendi, deşarj oldu. Zil çaldı ve içeri alınmaya başladı ve yaklaşık 3 dakika da buradan gitti. Nöbetçi Öğretmen öğretmenler odasına gidince diğer öğretmenler sınıflarına doğru yola çıktılar 2 dakika da buradan gitti. Dersten 5 dakika gitmiş oldu. Nöbetçi öğretmen 5 dakika dinlense 10 dakika. Eskiden (bu yıldan önce) öğrenci teneffüse çıkar 7. Dakika zil çalardı ve içeri alınırken 3 dakikalık kısık teneffüsten harcanırdı. Nöbetçi öğretmen de 5 dakika dinlenmiş olurdu. Ama şu an söylenenler çok saçma geliyor bana.
  • hedda gabler  (11.09.19 19:27:04) 
13. Dk öğrenci zili 15. Dk öğretmen zili çalıyor bizde. Ama her okul kendi kafasina göre takılabilir böyle durumlarda.

Ayrıca ben dakikası dakikasına giriyorum, önceden çok yoruluyordum daha esnektim nöbetçi öğretmen 5 dksini kullanırdım. Ve sıkı durun hiçbir şey değişmiyor. Bunu çok büyütmek anlamsız.
  • üğpoıuy  (11.09.19 19:33:50) 
İşte bizim kolejde uygulanan sistem varsa sıkıntı olmaz yani öğrencileri zil çalmadan içeri alma olayi. Ama yoksa ve dediğiniz gibi ise en az 10 dk gitti. Tamamen haklısınız yani


  • westblack  (11.09.19 19:34:26) 
12-13 .dk da öğrenci zili çalıyor. Nöbetçi ogretmen öğrencileri iceri aliyor. Sonra 15. Dkda sevgili ogretmenler ders baslamistir anonsuyla ogretmenler siniflarina gidiyor. Ogretmen icin zili gectigimiz yil birakmistik bu anons da sisteme alisalik diye kondu kaldirilacak saniyorum. Nobetci ogretmenlerin ogretmenler odasinda birkac dk dinlendigi de oluyor hemen gittigi de. Nobetcilerin Dinlenme kismi daha cok o günkü bos derslerde mumkun oluyor. (Devlet okulu )


  • mustang  (11.09.19 23:12:28) 
Bizde bütün teneffüsler 20 dakika yapıldı. 18. Dakikada öğrenci zili çalıyor. Tüm çocukların sınıfa girmesi en fazla 1 dakika. Sonra öğretmen ziliyle birlikte millet kalkıp gidiyor. Bizimki köy okulu. Bütün okulda toplam elli çocuk yok. İlkokulların hepsi on yedi kişi.


  • puyule  (11.09.19 23:17:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.