Lenovo X380 Yoga ses sorunu

Bu şirket bilgisayarı bana İngiltere’deki firmamdan geldi. Günlerce kargo bekledim zaten gümrükte o ayrı da, şimdi fark ettik ki ses gelmiyor. Ne hoparlör ne de kulaklıktan.

Ordaki IT elemanı teamviewerla bağlandı ve sürücü yükleme/ update vs yaptı yine olmadı. Dün teslim edilen bilgisayarı diyor ki geri gönder bakalım...

Ya artık çalışmaya başlamam lazım (saat bazında çalışıyorum) ama şimdi diğer bilgisayarın gönderilmesi falan çok uzun sürecek.

Bana yardımcı olabilecek olan var mı?
Ne yapmalıyım sizce?

Şu an yüklü olan sürücü conexant.

lenovo’nun destek forumlarına baktınız mı bilmiyorum ama ben şöyle bir başlık buldum: forums.lenovo.com

herhangi bir bios güncellemesi falan var mı uygulanabilecek olan?
  • introducial  (11.09.19 18:36:12)
şimdilik usb'den çeviren harici ses kartı ile idare etseniz?

lenovo bilgisayarımda aynı sorunu ben de yaşadım ancak tüm ses sürücüsünü kaldırıp temiz bir sekilde bastan kurmustum. sondan bir önceki sürümü kurmustum öyle düzelmisti ama bayağı zaman geçti üzerinden, hangi sürümdü hatırlamıyorum. conexant'tı benimki de. sorunu düzeltene kadar harici ses kartı ile idare etmiştim.
  • alwayschargeneverbend  (11.09.19 18:39:17 ~ 18:44:00)
drp.su

Hocam küçük bir uyg indirip tarıyor. Bir deneyin.
  • demirKamil  (11.09.19 18:56:24)
@introducial hocam orda biri F1 tusuyla alakali bir seyler yazmis ya. Sorun ondaymis allah razi olsun. Cozumun eksi'de oldugunu biliyordum.

Iyi aksamlar.
  • kay adams  (11.09.19 19:16:41)