Abd vizesi soyadı değişikliği

Herkese merhaba,

Abd göçmen olmayan vizesine müstakbel eşimle birlikte başvuru yapacağız. Fakat şöyle bir durum var ki evleniyoruz ve başvurumuz 2 gün sonra olacak. Eşimin soyadı değişikliği olmuş olacak. Pasaportu eski. Pasaport ve kimlikte başvuru sırasında aynı soyisim olsa da (ki vizede de aynı soyisim olur bu durumda) daha ssonra önce kimlik sonra pasaporttaki soyadın değişmesi gerekecek. Karmaşık bir durum. Sorum şu:
Ayın 13'ünde evlenip 16'sında vizeye başvurduğumuzda bir sorunla karşılaşır mıyız bu soyadı karmaşasından ötürü?

Şimdiden teşekkürler

evlilik cuzdaniniz yaninizda bulundugu surece herhangi bir sorunla karsilasmazsiniz, hangi soyadini yazarsa yazsin butun belgeler gecerli olur.

  • crucio  (11.09.19 17:16:28)
Arayip sorun proseduru,fransa vizesi icin yeminli ceviri istemislerdi

  • eja  (11.09.19 18:57:45)
Arayip sorarsanız konsolosluk size gerekli bilgiyi verecektir.

Ayrıca turkiye'de yasalara göre kadının, erkeğin soyadını alması zorunludur. Ya sadece erkegin soyadını kullanır ya da kendi soyadının yanına erkeğin soyadini ekletebilir. Sadece kendi soyadını kullanmak için öncelikle evlenmesi, erkeğin soyadını almasi; sonrasında dava açıp kızlik soyadını istemesi gerekir. Emin olmadigimiz konularda insanlari yanlış yonlendirmeyelim lütfen.
  • fraise  (11.09.19 19:05:28)
ortada acele bir durum mu var? evlendikten sonra pasaport ve kimligi yenileyip oyle basvurun. daha basvurmamissiniz bile nitekim.

  • hot potato  (11.09.19 19:21:35)
100 kere aradım arkadaşlar bir türlü bağlamıyor sürekli 2ye 3e ve 1e basıyorum kimse çıkmıyor.

@hot potato
Evet maalesef evlendikten sonra pasaportu yenilemek için zamanımız yok
  • but that was just a dream  (11.09.19 20:47:26)
Konsolosluğa ulaşabildim yeni pasaport almanız gerekiyor dediler.

  • but that was just a dream  (12.09.19 07:28:37)