Merhaba duyuru sakinleri

Edit: Model x542b/asus

Olay şu ki ben geçen sene asus marka bir laptop aldım. İlk aldığım günden beri bu laptopu duvardan duvara fırlatmak istiyorum. İlk aldığım günden beri aşırı yavaş çalışıyor, kağnı bunun yanında hızlı kalır. Ulan yepyeni bilgisayar bu, ne derdi olabilir? Aha şu duyuruyu açana kadar havale geçirdim, sanırsın 20 yıllık beyaz arkası kocaman monitörlü bilgisayarlardan. Onlar bile daha hızlı çalışıyordur muhtemelen bu bilgisayar demeye bin şahit isteyen aletten.
Bilgisayarı evkur'dan aldım bu arada bir faydası olacaksa. İlk aldığımda zaten 1 ay kullandım en fazla, sonra 4-5 aylığına yurt dışına çıktım ve yanımda götürmedim, 4-5 ay yattı yani evde. Kimse dokunmadı, 4-5 ay hiç açılmadı bilgisayar. Gelip kullanmaya başladığımda yine kasıyordu aynen böyle, ha düzeldi ha düzelecek diye bekleye bekleye kafayı yedim. Duvara fırlatıcam en son.
Çok uzun oldu farkındayım, sizce bu gerizekalı makinenin sorunu ne olabilir?
Not: Bazen uzun süre kullanınca bilgisayar bir açılıp kendine geliyor sanki, hızlanıyor ama ilk açıldığında mümmmmmmkün değil bir dosyayı açsın, işimi görsün. Kendine gelene kadar bu beyefendiyi mi bekleyeceğiz? Derdi ne olabilir bunun? Ne yapmam gerekiyorsa yapayım yeter artık.
He bir de durup dururken kendi kendine kapanıyor ara sıra. Çok yüklenildiğinde falan. Çok yüklenmek dediğim de aynı anda birkaç dosyayı çalıştırmaya çalıştırdığım sıralarda. Kerataya bak ya. Paşam.

mesela şu anda duyurunun yanında bir youtube sekmesi açmaya korkuyorum. manyak etti beni manyak.

  • pelovann  (11.09.19 16:21:38)
Modeli nedir?

  • reactionic  (11.09.19 16:23:03)
haklısınız arkadaşlar modeli yazmayı unutmuşum; x542b modeli.

  • pelovann  (11.09.19 17:06:25)
kitik, garantiye götürme fırsatım olmadı bir türlü, asusa mail falan atmıştım birkaç kez fakat geri dönüş olmadı. he ayrıca ben artık bu bilgisayarın 0 olduğunu da düşünmüyorum. yani evkur'dan aldığımda kullanılmıştı bence bu bilgisayar. çünkü aldıktan birkaç ay sonra prizden çıkarıp da kullanamadım bilgisayarı, hep prizde kullanmak zorunda kaldım. pili çabuk eskidi yani, oyun için falan da kullandığım yok en fazla wordde yazı yazıyorum aq. prizden çeksem hep ya yarım şarj ya da çeyrek falan. o sıralar manyak gibi yoğun olduğum için çok da ilgilenemedim bu konuyla ama 0 falan değil bence bu bilgisayar, manyak etti beni.

  • pelovann  (11.09.19 17:09:51)
pelovan
lütfen dısarı cık
120 gb ssd al
130 tl
tüm sorunlarını çözecek
al getir ben takayım
  • kingcyrax  (11.09.19 17:27:55)
3 farklı işlemci seçeneği ile çıkmış eğer üstünde E2-9000 varsa pek bir şey beklememek gerek. A6 ve A9 olanlar bir nebze idare eder. Alette SSD yok ve win10 yüklüyse sürekli güncellemelerle meşguldur. Ha ama ilk günden böyle demişsiniz. Belki siz almadan önce düştü, etti harddiskinde bir sıkıntı var. Kullanırken görev yöneticisinden bir bakın işlemci kullanımı mı %100 veya harddisk mi?

  • reactionic  (11.09.19 17:28:50)
dostlar, çok teşekkür ederim emeklerinize sağlık. dediklerinizi yapacağım. yoksa ya bu pc ölecek ya da ben. <3

  • pelovann  (11.09.19 18:31:19)
problem cpu ya da ram de olabilir. yılını doldurmamış bir bilgisayar olduğu için garantisi devam ediyordur. gidip yetkili servise teslim edin. muhtemelen ücretsiz parça değişikliği yapar geri verirler.

  • tururo  (15.09.19 04:08:37)