[]

internette yayınlanan kişisel dokümanların takibi

sürekli entry sildiren avukatın açık unuttuğu canlı yayın gibi, kişinin yanlışlıkla veya izni dışında yayınlanan videoların yayından kaldırılması için ne gibi kurallar var?
Veya bu işlere kim bakıyor, böyle bir durumun oluşması durumunda ne yapılmalı?
(bir arkadaş ehehe değil)

bu işe bakan bir bilişim hukukçularının olduğu şirket gibi birşey buldum.

kaldırılan içeriğin tekrar yayına girmesinin takibi hizmeti de veriyorlarmış.

Şuanda yayında olmayan bir içeriğin takibi için böyle bir avukata veya şirkete başvurur ise bir kişi, o kişilerin takip edecekleri ve yayına girerse kaldıracakları içerikten haberdar olmaları için sözkonusu içeriği onlarla paylaşılması gerekecek.

bu durumda el altından bu içeriği çeşitli platformlarda kendileri yayınlayıp , kendileri kaldırıp mağduru dolandırmayacağından nasıl emin olunabilir veya bu konuda hukuki düzenlemeler var mı?

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.