[]

Cahit Külebi -Sivas Yollarında

www.siir.gen.tr Nasıl olduysa karşıma çıktı, geçmişe gittim: ilkokulda tahtaya yazdırmıştı öğretmen bu şiiri, beni seçip sormuştu, ne anlatılıyor bu şiirde diye? Ben de kurtuluş savaşında cefakar, fedakar halkımız, köylümüz kağnılarla cepheye cephane taşıyor örtmenim demiştim. Yok ya, kurtuluş savaşını nerden çıkardın demişti:)

Şiir bu, herkes farklı bir anlam çıkarabilir, herkeste farklı duygular uyandırabilir. Öğretmenin yaptığı yanlış değil mi ya? Hayal gücümü, yaratıcılığımı sınırlıyor, orda ne anlatılıyor burda ne anlatılıyor falan. Böyle böyle daha neler var kimbilir. İstiklal marşı değil ki bu, adam serbest tarzda takılmış, Anadolu'dan bir fotoğraf çekmiş, gözlem yapmış işte.


 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.