[]

boomstick

en.wiktionary.org
2.slang, a shotgun, especially a sawn-off version.
{2}Boomstick:{-} Fire {projectileamount} bullets in a cone, each dealing {damage} damage.

Türkçesi için ne diyebilirim?
Oyun çevirisi yapıyorum. var mı böyle silahlı oyun oynayanlar? pompalı tüfek desem?

 
oyun moyun oynamıyorum da ava çıkıyorum. benim bildiğim boomstickler pompalı değil en azından pompalı görmedim. bildiğiniz yivsiz çifte düşünün onun namlusunun kısa ve yivsiz olanı. terminatör filminde civa adamın kafasını dağıttığı silah var ya o. yanlış hatırlamıyorsam. yakın mesafe ve tek elle kullanabileceğiniz bir tüfektir.

edit: terminatördekine baktım en azından 2'ye oradaki pompalı. yani benim dediğim değil.
  • turbo sadık  (10.09.19 10:12:11 ~ 10:15:36) 
Yani oyundaki context'e de bagli biraz, baska bi 'shotgun' named item olabilir, ona ne diyeceksin bu sefer? evet kendisi bir pompali tufek turu diye biliyorum ama heralde dilimize gecmis bir turu degil. Baska shotgun benzeri silah yoksa pompali tufek i bas gec bence.


  • skulldragon  (10.09.19 10:12:39) 
oyunda başka shotgun yoksa pompalı, varsa kısa namlulu de geç bence.


  • sir gawain  (10.09.19 10:28:15) 
ben olsam kısa namlu tüfek derdim. eğer pompalı ise gene kısa namlu pompalı ya da değilse kısa çifte / kısa namlulu çifte falan yazardım. artık nasıl hoş duruyorsa siz daha iyi bilirsiniz. sağlamcıyım derseniz kısa namlu tüfek diyin. yani bunun kategorisi kesinlikle shorty shotguns. ama çiftenin yanında pompalı var mı bilmiyorum emin değilim biraz gözattım var gibi. oyunun resmi falan var mı? oradan bakardık.
ben kısa namlu tüfek denmesinden yanayım.

  • turbo sadık  (10.09.19 10:30:40) 
cümleyi çevirmeme de yardımcı olur musunuz? Oyunun adını bilmiyorum.


  • geçerkenugradım  (10.09.19 10:45:45) 
ahaha yav yukarıda açıklaması varmış sabah sabah boomstick görünce direkt yazdım okumadım. üstte zaten kısa namlulu tüfek yazıyormuş. ikinci kısımda da atış tipinden yani aslında mermi türünden bahsediyor. saçma diye tabir edilen. bir av fişeğinin için ufak bir sürü misket var düşünün ateşlemeyle o parçalar hedef aldığınız yere zarar verir. tabancadaki gibi 1 tane mermi yoktur yani. bu saçma tipi dağılarak koni şeklinde ilerler ondan öyle yazmışlar. o saçmalardan herhangi birisi denk gelirse sana zarar veriyor. hedefi vurma ihtimalin artıyor çünkü saçmalar mermi gibi tek noktaya gitmiyor bir daire alanı içindeki birçok noktaya ayrı ayrı tesir eder. sanırsam onu açıklıyor.


  • turbo sadık  (10.09.19 11:08:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.