[]

Halk Oyunları Öğrenmek - Düğünlerde Hunharca Oynamak

Selam fellas,

Geçen yine bir düğüne katıldım millet hunharca oynarken ben onları izleyio alkışlamakla yetindim. Ama içten içe kudurdum, istedim ki dalayım ortada deli dana gibi oynayayım ama yok. Bilmediğim oyuna gireyim oynayayım gibi bir huyum da yok. Şimdi ben bu oyunları nerden öğrenebilirim? Özellikle horon, şemame falan deli heves ettim. Nasıl öğreneyim, ne yapam da düğünlerde çılgın atam, içimdeki şoparı açığa nasıl vuram :D YouTube üzerinden video izledim mamafih derdime derman olmadı. Anadolu yakası ulaşımı kolay bir kurs öneriniz var mıdır?

Bu arada dip not olarak dans konusunda falan mal olduğumdan kaynaklanmıyor bu mevzu. İlkokulda folklör ekibinde 3 yıl hunharca oynadım ama burada düğünlerde bizim oynadığımız delilo dışında oyun çalınmıyor, horon falan zaten hiç görmedik biz hep hep halay tek ayak falan :))

Şimdi gel bana sana öğreteyim diye umut vermeyin biliyorum öğretmeyeveksiniz, düğünlerde güzel oynayanlardan da aynı şarkıyı dinledim ama söylemek kısmet olmadı.

Teşekkürler tikler gelecek.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.