[]

stres ve kistik akne ilişkisi

34 yaşımdayım ve 20li yaşlardan beri akne sorunu yaşıyorum. dönem dönem iyileşiyor, dönem dönem ise alevleniyor. Kullanmadığım ilaç - ürün kalmadı.
Bu ara kistik akne sorunum müthiş seviyelere geldi, yüzümde yaklaşık 10 tane şiş sivilce var. Doktora gittim, yüzüne ne yaptın sen moduna girdi (bok sürdüm bok diyecektim diyemedim). Ağır enfeksiyon olduğu için yüzüme iğne yaptı, antibiyotik verdi.
Yüzümdeki bakım, hatta yediklerimle ilgili hiçbir dramatik değişiklik yok.
Ancak iki aydır depresyon ve stres açısından zirveyi yaşıyorum.
Stres bu kadar yoğun akne tetikleyebilir mi? Bu yaşta bu kadar yoğun akne atağı geçiren oluyor mu? Deneyim ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

 
Bütün tahlillerinizi yaptırdınız mı? Eğer denemediyseniz gıda intolerans testi yaptırıp intoleransınız olan yiyecekleri hayatınızdan çıkarmayı deneyebilirsiniz. GAPS diyetine de bir bakabilirsiz.

Doktor değilim ama ben de aynı şeyleri daha kısa süreli yaşadım. Yapmadığım şey kalmadı, sonra nasıl olduysa kendiliğinden geçti. Şu durumda stres sizin için büyük tetikleyici gibi duruyor. Günlük meditasyon ve spor için kendinizi zorlayın.

Bir de kan değerleri için klasik değerleri değil, Sağlıklı Yaşıyoruz ekibinin önerilerini dikkate almanızı tavsiye ederim - encrypted-tbn0.gstatic.com

Sayfalarını inceleyip Instagram'dan ulaşmayı denerseniz belki yardımcı olabilirler.
  • jacque  (09.09.19 18:21:40 ~ 18:22:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.