[]

Kedi tırmalamasıyla kuduz bulaşır mı ?

Severken patisini atan yavru kedi elimi kanatmadı ama bulaşması için illa kanaması gerekmiyormuş . Kediyi en son gördüğümde ayağımda dolanıyordu . Normal görünüyordu ama şimdi kayıp .
 
Türkiye'de kuduz olan kedi, köpek yok ki.


  • hatun  (08.09.19 23:08:58) 
@hatun Türkiye'de kuduz kedi / köpek yok mu ? kadınları da osurmuyor zaten evet.

binlercesinden bir örnek vaka; www.milliyet.com.tr
  • point me at the sky  (08.09.19 23:13:33 ~ 23:13:58) 
Kuduzdan ziyade toksoplazma dan korkun.


  • goodman  (08.09.19 23:35:04) 
bulaşması için illa kanaması gerekiyor, ayrıca kuduz tükürükten bulaşır, ısırıp kanatmadıysan bir şey olmaz

www.acilci.net
  • bir garip melek  (09.09.19 13:14:28 ~ 13:14:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.