[]

PHP/MySQL sorusu.

Şöyle bir sql kodum var:

"SELECT uye_id FROM tablo_uye_login_gecmisi ORDER BY uye_login_tarihi DESC"

Tüm üyelerin siteye login olma geçmişlerini "son girişlerine" göre listeletmeye kalktığımda, her üyenin birden fazla siteye giriş kaydı olacağı için, her üyenin "en son login olma tarihini" almak istesem bunu nasıl yapabilirim?

Örneğin, aynı üye şimdiye de 120 kere sisteme giriş yapmış ve her girişi bu tabloya eklenmiş. Ve ben tüm üyeleri listeleyeceğim, ama her üyenin sisteme girdiği son girişi alıp önceki girişleri yazdırmayacağım, böyle bir şeyi nasıl yapabilirim? LAST(uye_id) gibi bir şey denedim, olmadı. ORDER BY desc LIMIT 0,1 gibi denedim olmadı. Özetle her üyenin en son kaydını listeleteceğim.

 
SELECT uye_id, MAX(uye_login_tarihi) FROM tablo_uye_login_gecmisi GROUP BY uye_id ORDER BY uye_login_tarihi DESC


  • talasas  (08.09.19 21:25:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.