[]

Bitti mi sizinki

İşler çok ama çok uzun zaman sonra yoluna girmeye başladı, kendimi toparladım, keyiflendim, mutluyum ve umutluyum. Ergen ergen herkese, her yere duyurmak istiyorum durumumu. Sizin kötü döneminiz bitti mi? Ne kadar sürdü? Ne oldu da bitti? Hadi umut aşılayalım birbirimize.
 
Bitmedi, diplerdeyim. Ha çözüldü ha çözülecek derken daha fazla sorumluluk ve yükle devam etmek zorunda kalıyorum. Bitmesini dört gözle bekliyorum


  • rumeli beylerbeyi  (08.09.19 20:03:59) 
bitmedi, pek de bitecek gibi durmuyor ama yine de hayırlısı diyelim...


  • tabirimekruh  (08.09.19 20:19:42) 
Hayatımı kötü dönemim iyi dönemim diye ayırmıyorum. İyisi de kötüsü de bir bütün, şu an iyiyse yarın kötü olabilir; şu an kötüyse yarın iyi olabilir. Her şeyin çok iyi gittiği veya her şeyin çok kötü gittiği bir dönemin olmuyor bu yüzden; naçizane öneririm.


  • Bruce  (08.09.19 20:27:39) 
@Bruce

Belli ki ayırt edeceğin, hayatının birden tersine döndüğü bir şey yaşamamışsın; yaşasan bu beylik lafları bu kadar kolay etmezdin.
  • hatun  (08.09.19 22:25:25) 
ne güzel, senin adına sevindim. benim en kötü dönemim biteli biraz oluyor ama son 2-3 aydır o dönemin geri dönebileceğine dair ufak da olsa birkaç sinyal görmek beni perişan etmeye yetti. şöyle ki 18-20 yaş arası intihar etmeye kalktığım, inanılmaz ağır depresyonlu, ciddi sıkıntılı bir süreçten geçmiştim. 23-25 arası ise ciddi anlamda aşama kaydedip okula/yaşama geri döndüğüm, geleceğe dair planlar kurabildiğim, toplumun fonksiyonel bir parçası olarak hayata karışabildiğim bir dönem oldu.

çok şükür, hiçbir zaman o dönemki kadar kötü olamayacağımdan neredeyse eminim ama son 2-3 aydır hem parasızlık hem de ayrılan ev arkadaşlarımın yerine yenilerini bulamamam (bu da maddi aslında, kirayı tamamen ödeyecek param olsa zaten uğraşmam bana ne yalnız yaşarım) nedeniyle psikolojik açıdan gerçekten yıprandım. okul devam ediyor ama işte hem ülkenin hali ortada. e kişisel olarak en az 2-3 yıl daha tünelin ucunda ışık görünmüyor. hep bir sefillik, hep bir gerilim hali...

o yüzden kafayı yemek üzereyim. tek tesellim, durumun sebeplere bağlı olması. yani yıllar içinde biriken şeylerin beni şarampole yuvarlamasından ziyade belirli birkaç sebep nedeniyle kafayı yemiş olmam. bu sorunlar çözüldüğünde, okul açılıp tekrar insan içine karıştığımda vs. büyük oranda rahatlayacağımı düşünüyor ve ümit ediyorum. en azından kafayı yemem.

dün akşam modern talking dinleyip ağladım. iyiye işaret değil. ama diyorum ya, en azından bu sefer kapı gibi sebeplerim var. öyle durduk yere neblim sosyal fobiden, depresyondan dolayı üzülmüyorum. somut sorunlar söz konusu. 3-5 ay sonra geri dönüp "hehe boşuna üzülmüşüm o kadar yav, geçti gitti işte" demelik... inş öyle olur hadi allahım thx.
  • der meister  (08.09.19 22:31:24) 
bitti. 10 yıl kadar sürdü. ilk beş yılı kötü ikinci beş yılı çok kötü. şimdi son 3 yıldır aradaki fark dağlar kadar. yani -1000 deyken 1000e çıkmış oldum.

bu arada en kötü dönem demeyelim. daha hayat sürüyor. şu ana kadarki en kötü dönem. şu an her şey iyi olsa da geleceği bilemeyiz
  • elestirman  (08.09.19 22:35:59 ~ 22:37:12) 
Yükseliş dönemindeyim ben de. Yükseliş mütemadiyen olmayacaktır ama bazı süreçler, prosedürler nihayete erdikçe rahatlıyor insan.

Sorumlulukları ilk sırtladığında ağır geliyor, zamanla sen güçleniyorsun, sorumlulukları daha rahat kaldırıyorsun.
  • marsargo  (08.09.19 23:09:14) 
İş buldum, çevirilerimden alacağımı tahsil ettim, iş bulmamı müteakiben çalıştığım 2 haftalık paramı bile aldım. Şubattan beri giden, tam olarak "kötü" diyemesek de zorlu sayılacak dönemi atlattım. İyi gidiyor bu aralar.


  • d max  (09.09.19 23:35:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.