[]

Demir eritme teknikleri

Burada işin ustasını bulmak zordur elbette ama bilen birine denk gelirse öğrenmek isterim, ne gibi zorlukları vardır, püf noktaları nelerdir? Ne gibi malzemelere ihtiyacım var?

Sanıyorum hurda demir temin edip işlemek en az maliyetlisidir. Hurda demir satın alabileceğim tavsiye edeceğiniz bir site var mıdır?


 
bu is öyle olacak bir is degil desem.

alip satma icin mi yoksa kisisel kullanim icin mi? kisisel ise cok ciddi zarar verebilirsiniz kendinize dikkat edin. bahceniz, müstakil eviniz yoksa zaten yapamazsiniz.
  • duygusuzromantik  (08.09.19 14:38:40) 
kullanma amacınız? yeni modelden beklentiniz? kırılganlığı, dayanımı, oksitlenme hızı? nasıl bir ocakta eritmeye çalışacaksınız? indüksiyon ocaksa bunun elektrik faturası vs.? kıstas çok hocam yani


  • c1b2k3  (08.09.19 14:56:25) 
Dayanımı yüksek olmalı. Oksitlenme içinse oksitlenme önleyici boya sürülse olmaz mı? Ocak olarak youtube'da birkaç video izledim, küçük silindirik bir ocakta gaz ile ısıtıyordu.


  • kedikumunaiseyenadam  (08.09.19 16:18:38) 
Demiri erittikten sonra ne yapacaksınız. 1300-1400 derecelerin üstüne çıkmanız gerekiyor. Kaç kg eriteceksiniz eritip neye dökeceksiniz kalıbınız var mı ? .


  • fezagezgini  (08.09.19 19:30:42) 
Demiri erittikten hemen sonra kalıba dökmem gerekiyor sanırım. Demirin erime sıcaklığına dayanan bir metalle kalıp hazırlamayı düşünüyorum.


  • kedikumunaiseyenadam  (09.09.19 00:46:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.