[]

Mesajı ''görüldü'' yapmak ama cevap vermemek

Ünlü bir şarkıcının bateristliğini yapan bir adama ders verip vermediğiyle ilgili mesaj atmıştım Instagram'dan, gayet kibar ve resmi bir dille. Adam görüldü yapmış ama cevap vermemiş, üstelik de uzun bir süre oldu mesajı atalı. Ne şimdi bu? Ne anlamalıyım bundan? Çocuk mu bu adam? Sürekli sevgilisiyle ilgili fotoğraf ve video atan biri yani kendisi hakkında başka bir şey düşünmem imkansız. Valla kendimi çok kötü hissettim ya. Niye böyle bir saçmalık yaptı?
 
Haha şaka gibi bir duyuru olmuş zira ciddiyse bile komik bence.

Adam ünlü kendin de söylemişsin, gün içinde gelen her mesaja dönüp cevap verse oho...Mesajı gördüğü hâlde cevap yazmaya tenezzül etmeyen binlerce yurdum kızı varken adamın yaptığı hiç de anormal gelmedi bana.
 • Avoiding The Puddle  (08.09.19 01:26:12) 
@Avoiding The Puddle Adam ünlü değil, ünlü birinin bateristi ama 5 bin takipçisi falan var yani çoğu kişinin bildiği biri değil ve günde onlarca mesaj aldığını da hiç sanmıyorum. Şu an Emre Aydın'ın bateristi (tamamen atıyorum şu an, örnek vermek için söyledim) desem kaç kişi tanır mesela? Kendisinden bir Özgür Can Öney vb. tavrı beklemek ve bunu normal bulmak daha komik bence.


 • acnakun  (08.09.19 01:31:53 ~ 01:32:57) 
Fark etmez, ünlü olmasa bile ikinci cümlede yazdığım durum geçerli.


 • Avoiding The Puddle  (08.09.19 01:37:12) 
Çok basit; Cevap vermek zorunda değil.


 • super kahraman olsaydim baba olurdum  (08.09.19 01:39:49) 
Görüldüden anlam kasmayın sıkıntıdan başka bişey getirmez. Görülmemiş gibi düşünün. Görüldüyse de görülmüştür ama meşgalesi vardır, dalmıştır, unutmuştur diye düşünün. İşte mutluluğumun sırrı.


 • Zeth  (08.09.19 01:40:33) 
Yahu ben cevap vermek zorunda mı diyorum? Anlamamak için garip bir çaba sarf ediyor bazıları. Cevap vermeyeceği bir insana karşı özel bir gayrete girip o kişinin mesajını görüldü haline getirmesi bana çok anlamsız geldi ama benzer hareketlerde bulunan başkaları da varmış demek ki.


 • acnakun  (08.09.19 01:47:53) 
instagramdan mesaj atmışsınız. uzunca da bir şey yazmışsınız. demek ki o mesajın tamamını ön izlemede görmek mümkün değil. "dur lan ne yazmış wall of text" diye açmıştır, okumuştur, takmamıştır. özel bir gayret değil bu, meraktan olan bir durum. saçmalık diye nitelendirmek için bilenmek gerek baya.


 • our great conjuncture  (08.09.19 01:50:16) 
Mesaj tek cümleydi efenim, uzun olduğu sonucuna nereden vardınız? :) Neyse, ben artık cevap yazmayacağım.


 • acnakun  (08.09.19 01:52:09) 
Gelen mesajı okumayınca yukarda devamlı bildirim mevcut oluyor. Adam mesajı görmüş, açmış, bilidirm ışığı gitsin diye açmış, kapamış. İnstagram kullanmayı mı bilmiyorsunuz napıyorsunuz bir de burda cevap veren insanlara laf yetiştiriyorsunuz. Gerçek bir ego sorununuz olduğu kesin.


 • super kahraman olsaydim baba olurdum  (08.09.19 01:54:48) 
Cevap vermeye tenezzül etmemiş kısaca.


 • filipis  (08.09.19 02:15:28) 
Super kahraman +1 ben bildirim isaretinden nefret ederim mesela, gelir gelmez hang uygulamaysa girp bildirim gitsin isterim. Adam da böyle olabilir. Ayrıca “görüldü atmak” özel bir çaba gerektirmez ki zahmete girmiş olsun. Mesaja tıklaması yeterli bunun için, bunu gözü kapalı bile yapabilir


 • somethinginthewayshemoves  (08.09.19 07:28:48) 
Bu tarz soruları cevapladığı başka bir mecra vardır belki, profilinde link falan var mı iyi bakın. Google’dan da araştırın.


 • megalomaniac  (08.09.19 07:46:17) 
Adam seni sallamamış. Niye bu kadar takıyorsun. Özgüven problemin var. Sana cevap vermiyor diye niye çocuk olsun?


 • KaraSakall  (08.09.19 10:31:58) 
asıl sen çocuk musun. sallamak zorunda mı seni.bi de gelip buraya aglamissin ahahah


 • mehmed resad  (08.09.19 11:09:19) 
cimer'e yaz


 • nrmnm  (08.09.19 11:16:36) 
unutmuş olabilir. bunu ben bi iki kere arkadaşıma yaptığım olmuştu. kaldı ki senin herhangi bir bağın yok adamla. cevap vermek zorunda da değil. bir kadın olarak artık nasıl zoruna gittiyse duyuru açıcak hale gelmişsin hhahaaha :)

prenses sendromuna güzel bir örnek oldu bu duyuru.
 • false pretension  (08.09.19 18:14:26) 
Ders almak istediğini instagram gibi informal bir platformdan DM yoluyla iletmişsin. Fakat cevap alamamışsın.

Ne şimdi bu? Ne anlamalıyım bundan?
-sana cevap vermek zorunda olmadığını, sana cevap verecek vakti olmadığını,
vakti olsa bile seni cevap vermeye değer görmediğini anlamalısın.

Çocuk mu bu adam?
-ne alaka?

Sürekli sevgilisiyle ilgili fotoğraf ve video atan biri
-konuyla ne alakası var?

Niye böyle bir saçmalık yaptı?
-adamın yaptığı bir saçmalık yok.
 • zaoaratu  (08.09.19 20:11:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.