mahalleden kaybolan kedilere ne olmuş olabilir?

canım sıkılıyor. 3 tane kedi kayboldu. garipsiyorum bu durumu. iki si yavruydu ve kardeştiler. biri önce sonra diğeri kayboldu. biri kaçırıyor gibime geliyor. ama 4 seneden fazladır burda olan yetişkin dişi kedi de kayboldu. mahallenin en eskisi buydu galiba. üzülmekle birlikte endişeliyim. aklımı bu konudan uzaklaştıramıyorum. :(

Kediler, köpekler gibi sokak hayvanları ile ilgili çok şey bilmem ama @kahveictim'in dediği hastalanıp ölme ihtimallerinin dışında, mekanı terkedip başka yerlere gitme olasılıkları da çok yüksek. Bazı kediler alıştığı yeri terkedip, birkaç ay dolandıktan sonra tekrardan dönüyor. Size öyle olur mu bilmem ama bu da(başka yere gitme olasılıkları) gayet yüksek. Yani içinizi hemen kötü düşünceler kaplamasın.

  • panda yuva yapmis sogut dalina  (06.09.19 19:54:47 ~ 19:55:50)
sokak kedisi olduğu için gitmiş olabilir.

  • bonanza  (06.09.19 20:59:00)
Yavru kedi sahiplendirme terör örgütü mensubu kızlar tarafından alıkonulmuş olabilirler

  • austra  (06.09.19 21:31:05)
Kedilerin taşınması çok olağan bir şey, benzer durum bizim sitede de var. Şu an geçen sene yemek verdiğim kedinin torunu gebe ve sanırım şu aralar doğurmuş da olabilir dün fena hâldeydi çünkü. Ve muhtemelen doğumdan sonra arazi olacak kendisi en geç bir aya.

Bizim sitede doğuran her kedi yerini yavrularına bırakıyor, onlar çoğalınca da bu sefer aynısını onlar yapıyor. Garip bir döngü söz konusu.
  • Avoiding The Puddle  (06.09.19 21:37:36)
Sekiz senedir bahçemizde yaşayan kedi birden kayboldu. Hatta yeni yavrulamıştı, epey aradım ama bulamadım hala üzülüyorum, hayatta kalma yeteneği epey gelişmiş bir kedi idi, birinin zarar verdiğinden emin hale geldim. geçen gün 3 aylık kedim birden kayboldu, birinin aldığını düşünüyorum. Biraz iç dökme gibi oldu ama seni çok iyi anlıyorum :(

  • kirmizibalon  (06.09.19 21:41:18)