[]

Yakın arkadaşınızın başka kişilere olan davranışları

...

Çok yakın olduğunuz bir kız ya da erkek arkadaşınız olsun. Bu arkadaşınız, yine sizin de arkadaşınız olan sevgilisini aldatsa mesela, ne bileyim kötü davransa, psikolojik olarak yıpratsa şiidet uygulansa vs.

Bu durum, siizn yakın arkadaşınıza olan bakış açınızı ve arkadaşlığınzı değiştirir mi ya da sorgulatır mı?

Arkadaşınıza der misiniz, sen neden böyle yapıyorsun, neden o kişiyi üzüyor/aldatıyorsun vs diye sorar mısınız?

Böyle bir durum içindeyiz. Yakın bir arkadaşımız, erkek arkadaşına inanılmaz şeyler yaptığını öğrendik. Bir şeylere şahit oluyorduk ama tabi detay bilmediğimiz in klasik sevgili tripleri geçerdik. Bahsettiğim çocuğun zayıflaması, hal hareketleri vs değişmesi, asosyalleşşmesi ve bizlerden, ortamdan kaçması vs artık bir anlam kazandı öğrendiklerimizden sonra. Eleman 1 yıl içinde bambaşka biri oldu ve muhtemeln şu an depresyonda.

Ve biz, bu yakın arkadaşımızın yaptıklarına inanamadık. Şaşkınlık öfke karışık duygular.

Yoksa beni ilgilendirmez,ben onla arkadaşlık ilişkim dahilinde düşünür, ona göre yaşarım mı demeliyim? Özel hayatındaki tavrı beni ilgilendirmez mi demeliyim? Kötü bir insan da olsa, kötülüklerin şahit de olsam...

Bilmiyorum anlatabildim mi? Farklı bakış açıları iyi olabilir diye sormak istedik.

Tik atılacak. Tşk.

 
fiziksel şiddet - kötü alışkanlık edindirme - psikolojik şiddet vb. şeyler varsa çeker uyarırım, anlamazlarsa gerekirse müdehale ederim.

aldatma konusuna bir şey diyemem, kimsenin uçkurunun bekçisi değilim.
  • brkylmz  (05.09.19 22:49:56) 
Bir başka insana bile isteye, irade ile kötücül davranan bşrinin bu özelliği pat diye, aniden ortaya çıkmaz. Öyle biriyle arkadaş olmam, arkadaşlığımı bitiririm ama diğer taraftan kendimi de ben bu kötücüllüğün içten içe farkında mıydım, neden görmezden geldim, kimlere yaptığında rahatsız olmadım/oldum, fark etmediysem insan ilişkilerinde neyi atlıyorum diye mutlaka derinlemesine sorgulardım.


  • Phoebe  (05.09.19 23:39:24) 
Sevgilisine davranis sekline "zerre" yorum yapmam, karismam. Herkesin akli fikri ozgur iradesi var. Katlanmak istemedigin seye katlanmazsin. Birbirlerini secip sevgili olmuslar, bana yorum yapmak dusmez.
Ozgur irade falan yok, silah zoruyla bir seyler yapiyorsa zaten polise sikayet ederim:)

Senin mevzuya gelirsek, ne yapmis bilmiyorum ama cocugun akli yok mu? Yaptirmasin.
  • stavro  (05.09.19 23:50:45 ~ 23:53:29) 
Kanım canım diyeceğim kadar yakın olduğum kadın arkadaşımın, kocasına benim ve sevgilimin yanında inanılmaz kaba davranması sonucunda artık kendisi ile görüşmüyorum. Kavga çıkmadı, atışma olmadı, ama 3 gece evlerinde kalmak için gitmiştik, dayanamadık ve 2. gecenin sabahında eşyalarımızı alıp otele gittik. Bir daha ne ben aradım ne de o aradı.

Kadının gözünden "beni yüz üstü bıraktınız" oldu, benim gözümden "saygısızlık sadece kocasına değil bana da yapıldı" ve zaten hayatımda öyle bir strese ihtiyacım yok.

Bir insanı tanımak için garsona nasıl davrandığına bakın denir. "Kocasına/sevgilisine/ailesine nasıl davranırsa davransın bana ne" diye bir görüşe olumlu bakamıyorum maalesef bu görüş bence omurgasızlıktan öteye gitmez. Tabii ki kimi zaman insan kontrolden çıkabilir, beşer şaşar derler. Ama bu sürekli oluyorsa ve umarsızca tekrarlanıyorsa o zaman sorun bu duruma maruz kalandan çok maruz bırakandadır. Kaldı ki böylesine kötü davrandığın bir insanı hayatında tutmak da bence çok acizce ve saçma. Her durumda sözkonusu kişi ile ilişkimi keserim.
  • paslanmaz pencere  (06.09.19 14:07:23) 
Kemik arkadaş grubumda kim ne düşünürse söylüyor genelde. Yanlış bir şey yapan herkese de sövülür ama arkadaşlığımız değişmez. Kişisel olarak bir şey yaşamadığım sürece iletişimimi koparmam. Herkes kendisinden sorumlu. Sevgilisi çıkıp gitmekte özgür.


  • jazzabel  (06.09.19 15:35:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.