[]

Emdr işe yarıyor mu?

Emdr işe yarıyor mu?
 
evet. bir sürü bilimsel yayın var hakkında. Travma sonrası sb. tedavisinde oldukça etkili.


  • westblack  (05.09.19 17:11:53) 
Her şeyde işe yaramıyor ama işe yaradığı konularda verimli.


  • inawen  (05.09.19 17:30:00) 
fobide işe yarıyor, yıllardır duacısıyım emdr'ın. sağ olsun sayesinde hayatım güzelleşti ve kolaylaştı.


  • ofelia  (05.09.19 17:44:26) 
Evet sahsen deneyimledim yariyor


  • eja  (05.09.19 19:44:23) 
Geçmişteki doktorum işe yaradığını emdr'ye hazırlanana kadar da ilaç içerek bu sürece hazırlanmam gerektiğini çünkü ilk seanslarda daha da kötüleşip sonra toparlayacağımı söyledi.

Geçmişte yaşadığım kötü şeyleri tekrar tekrar detayına kadar hatırlayacakmışım vs..

Benim götüm yemedi gitmedim ama bir arkadaşım işe yaradı dedi de o da doktoruna biraz sallıyordu açık konuşmak gerekirse.

Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum, hatırlayacakların çok ağır şeyler değilse ve göze alabileceksen.
  • makarnacanavari  (05.09.19 22:48:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.