[]

Another translate request :(

‘Chains’den sonraki “it” relative olarak kullanılmış gibi duruyor ama “it” relative olarak kullanılmaz ki? Virgül olsa da anlam çıkıyor ama bu halde anlayamadım beynim yandı yardımcı olur musunuz?
 
it "the giant American retailer" a yani Walmart'a refer ediyor.

"global supply chains, which it relies on" daki gibi.
  • 2enkucukasalsayidir  (05.09.19 03:25:57 ~ 03:28:24) 
Ama neden virgül koymamış ki?


  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (05.09.19 03:40:48) 
virgule gerek yok bence. that it relies on diyebilirmis ama that'i dusurmus kalabalik yapmasin diye herhalde..


  • cooperr  (05.09.19 05:36:21) 
orada virgül olmaz zaten.


  • jason bourne seksapeli  (05.09.19 07:31:42) 
chains I like
chains which I like
chains that I like

hepsi ayni sey.
  • hot potato  (05.09.19 17:02:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.