[]

intiharlık, dinleyince ciğer söken şarkı paylaşır mısınız?

bazı şarkılar anısı yüzünden üzer, onları ayrı tutuyorum. onlar dışında çok uzun süredir adamı perişan eden türden, objektif olarak herkesin "bunu dinlersen psikolojin bozulur" diyebileceği tarzda bir şarkı dinlemiyorum.

bu ara falco reyize sardım. sarmaz olaydım. DER KOMMISSAR GEHT UM diye tavşan gibi seke seke dans ederken, "negzel eğlenceli şarkılar yapmış ehe" derken jeanny'yi dinleme talihsizliğini yaşadım. yemin ederim tarlam yanmış gibi hissediyorum sabahtan beri, ölmüş adamın arkasından konuşulmaz şimdi tabii ama bu ne biçim şarkı ulan yazıklar olsun, biz de insanız: www.youtube.com

bana böyle dinleyenin ümüğünü sıkan, ciddi üzen, jiletlemeye teşvik eden şarkı önerir misiniz? tür fark etmez. bayağıdır dinlemiyorum, biraz melankoli yapayım istedim.

 
 • egokalp  (04.09.19 18:46:36) 
abi yıllardır bu duyuruyu mu bekliyordun, ben gönder demeden paylaşmışsın resmen. teşekkür ederim :)


 • der meister  (04.09.19 18:47:26) 
 • egokalp  (04.09.19 18:54:35) 
Joy Division- decades
youtu.be

B- tribe Hablando
youtu.be

Gipsy Kings- Habla me
youtu.be

Madrugada- Honey bee
youtu.be

Bunlar benim dinlerken en çok ağladığım/ ağlarken en çok dinlediğim şarkılar. Sende ayni etkiyi yaratir mi bilmiyorum ama.
 • Amaranta ursula  (04.09.19 19:06:48 ~ 19:21:30) 
Kat frankie- people (keşke canlı dinleme şansım olsa, mükemmel)
youtu.be

 • bir fincan kahve ile film izlemek  (04.09.19 19:13:40) 
herkeste etkisinin farklı olduğuna katılmakla beraber kendi adıma bayağı daldan dala atlayan bir liste yaptım:

george michael - jesus to a child
www.youtube.com

whitesnake - looking for love
www.youtube.com

tame impala - new person, same old mistakes
www.youtube.com

moğollar - dörde özlem
www.youtube.com

mr. big - anything for you
www.youtube.com

al bano - e lucevan le stelle (bu parçayla ilgili bir atatürk hikayesi var, okumanızı öneririm)
www.youtube.com

alice in chains - nutshell
www.youtube.com
 • bir garip melek  (04.09.19 19:14:23) 
Endless

m.youtube.com
 • hatun  (04.09.19 19:16:40) 
 • zihua  (04.09.19 19:17:21) 
Murat Kekilli-Bu akşam ölürüm. Bir rivayete göre 30 kişi bu şarkı yüzünden hayatına son vermiş. Bir ara tvde yasaklanmıştı bu şarkı, Murat reyis baskılar yüzünden tası tarağı toplayıp adana'ya dönmüştü hatta. Bak o zamanlar çocuktuk ama seneler sonra bu duyuru vasıtasıyla açıp tekrar dinledim, harbi sağlam şarkıymış aslında.


 • johny guitar  (04.09.19 19:18:19) 
 • tepedeki psychedelic adam  (04.09.19 20:04:14) 
Bunun üstüne tanımam!

Zeki Müren - Kahır Mektubu

youtu.be
 • silah taciri  (04.09.19 20:11:17) 
sezen aksu - biliyorsun

hem sözleri ve bestesiyle hayatımda dinlediğim en ciğer sökücü şarkı, hem müzikal olarak şahane, hem de özellikle 1.5 yıl önce parmaklarımın arasından kayan, hayatımın ilk ve tek sevgisi açısından pişmanlık dolu yürek burkan anlamlara gebe olduğundan olduğundan ağlamak güzeldir 1981 albümünden (ben doğmadan 1 sene önce çıkmış) bu şarkı diyorum. bu arada özlemediğim gün varsa şu an öleyim amk.

www.youtube.com
 • twelfth  (04.09.19 20:24:57) 
www.youtube.com

moby - why does my heart feel so bad
 • hububrad  (04.09.19 20:30:46) 
Sezen Aksu - Kurşuni renkler

Göksel versiyonunda da etkisini koruyor.
 • temasettin  (04.09.19 23:04:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.