[]

Ingilizce'de ne denir?

Ingilizce'de böyle güzel günler gelecek gibi umut verici anlamı olan bir söz, bir idiom falan var mıdır aklınıza gelen?
 
Everything will be fine/ok geliyor aklıma.


  • black holes in the sky  (04.09.19 01:56:37) 
idiom olarak a glimmer of hope, silver lining

bu silver lining, güneşin doğuşu sırasında ufukta oluşan ışık çizgisi, yavaş yavaş yayılacak ve her yeri kaplayacak aydınlığın başlangıcı anlamında kullanılıyor. diye biliyorum.

edit: güneşin önündeki bulutun kenarındaki ışık çizgisiymiş. ufuk neden silver olsun tabi

"every cloud has a silver lining."
  • engelbert humperdinck  (04.09.19 01:59:31 ~ 02:11:49) 
  • egokalp  (04.09.19 03:52:02) 
Time will help us / time is the best medicine


  • kanlakarisikyagmur  (04.09.19 08:52:04) 
  • Bruce  (04.09.19 08:58:13) 
All is/izz well.


  • kirmizimsi  (04.09.19 10:38:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.