[]

hayatına alacağı kişiyi mesleğine/statüsüne göre seçen

erkekler ve kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?özellikle belli bir meslekten olan kadınlarla sırf bu yüzden birlikte olan çok fazla erkek var çevremde.sosyal medyada belli meslek gruplarına ait sayfaları takip edip doktor vs ekleyip iletişim kurmaya çalışan bir tanıdığım var.sonunda sağlıkçı bir sevgili buldu ama hala ısrarla bu sayfaları takip edip yeni kişiler eklemeye devam ediyor.
 
Yani demeye çalıştığın doktora yapmış birinin kasiyerle evlenmek istememesiyse gayet normal. Ya da iyi bir iş kurmuş, iyi kazanıyor. Memuru istemeyebilir. Bence sorun yok. Ne düşünmeliyim acaba? Diğerlerine de şans vermeli çünkü... diyeceğim ama sebep bulamadım. Öylesini beğeniyorsa öylesiyle olsun.


 • i ve been mistreated  (03.09.19 15:40:00) 
Evlenmek istiyorsa normal abi, kendinden düşük biriyle istemeyebilir. Ama manit içinse saçma buluyorum. Ne getirisi oluyor acaba? :D Benim vardı bi acil doktoru manit ama ben doktor moktorluğuna değil, güzelliğine yürümüştüm. Bana öyle getirisi olmadı, arada işte oram buram ağrıyor geyiği yapardım ama hiç öyle ''yengeniz doktor haa haberiniz olsun'' falan demedim. Para desem, öyle çok kazanmıyordu. ''doktor haa'' tribi desem hiç takılmam doktormuş, pilotmuş şuymuş buymuş benim için herkes aynıdır. Eğer bu triplere girip arıyorlarsa net eziktir. Ezikliğini yanındakiyle atmaya çalışıyordur.


 • eazy  (03.09.19 15:55:12) 
@eazy benim tanıdığım bu kişi lisans mezunu fakat ısrarla sağlıkçı arıyor.hatta tanıştığı kişiye direkt ''yüksek lisans,uzmanlık var mı?'' diye soran birisi.ve evet bence tamamen ''yengeniz doktor haa haberiniz olsun'' kafasında.


 • Frances  (03.09.19 15:59:26) 
@Frances

Ezik işte, allah kurtarsın :D
 • eazy  (03.09.19 16:05:56) 
@schmidt ben de sağlıkçıyım.benimle de ilk tanıştığında ''kendi kliniğin mi var?yüksek lisans yaptın mı?'' gibi sorular sorunca ben iletişimi kesmiştim.şu anda birlikte olduğu kişinin bu durumdan rahatsız olmaması tuhaf geldi bana.bir de tabi aynı meslekten kişileri ''yedekte tutması'' çok iğrenç geldi.


 • Frances  (03.09.19 16:21:43) 
kimisi güzel gözlü ister kimisi güzel götlü ister kimisi de güzel meslekli ister. ben bir sorun göremedim.


 • argent dawn  (03.09.19 16:30:47) 
Evlilikte olması gereken bu. Yoksa bir tarafın kazandığını diğer tarafın yeme durumu ortaya çıkar. Uzun vadede tek kişinin üzerinde yük olacağı için bu kişiye eziyet olacaktır.

Eş seçiminde buna dikkat etmeyen yoktur.
 • horowitz  (03.09.19 16:35:34 ~ 16:36:18) 
o kisi biraz yavsak bir insanmis gibi geldi bana.


 • jimicik  (03.09.19 17:08:34) 
Statü mevzusu kişilik ve kompleks meselesi. Hayatı yaptığı maaşlı işten ibaret insanlarla elbette uyum sağlanmaz, ben çok tanıdım öyle loser tipler.

Ama, ilişkide olan çiftlerin de meslekleri ne bilim biraz yakın olmalı alaka bakımından. Yani bir doktor ile bir ressam sevgili nasıl olabilir ki en başta...
 • Avoiding The Puddle  (03.09.19 17:16:41) 
agir kompleks kokusu var, uzak durmak lazim.


 • cooperr  (03.09.19 17:32:35) 
belli bir meslekten birini istemek baska bir sey, arasinda ucurum varsa bir durup dusunmek baska bir sey. dolayisiyla soru ile yazdiginiz uyumlu degil.

yana yakila evime baksin, beni beslesin buyutsun, bebeme de baksin diye ogretmen es arayan milyonlarca erkegin yasadigi bir ulkede bu arkadasinizin da bir sebebi vardir elbette.
 • songforsomeone  (03.09.19 18:23:08) 
Bu da ayrı bi fantezi, ne var ki bunda?


 • roket adam  (03.09.19 18:47:13) 
Kimisi fiziksel ozellikler gore kimisi karakterine kimisi meslegine kimisi zekasına vs gore sevgili/eş secer. Ister mantgiyla ister duygulariyla.Sonucta hayat onun ve hayatini kimle yasiycagini seciyor. Ben saygi duyar gecerim boyle insanlara.


 • hindistan cevizi  (03.09.19 19:51:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.