Arabada çamurluk boyası

Bugün ikinci el bir araba için anlaştım, anlaştığım yer Honda, Hyundai gibi 5 firmanın yetkili bayisi. Bursalı olanlar bilir, İnallar. Güvenilir bir yer olduğunu düşünüyorum.

Araca ekspertiz yaptırdım, sol ön çamurlukta boya çıktı. İnallar ise inatla boya olmadığını söylüyorlar. Hatta çok küçük cihaz var, o cihaz ile benim yanımda kontrol ettiler, boya yoktu. Muhtelemelen ekspertiz raporu aldığım yer hata yaptı ama emin de olamıyorum. Ne önerirsiniz?
Bir de arabanın sol ön çamurluğunda boya olması ne durumunda değeri ne kadar değişir? Araç i20.

bazı araçlar üretimdeki hatalardan dolayı birkaç kez üst üste boyanabiliyor haliyle mikron değerleri biraz fazla çıkabiliyor, işten anlamayan da hemen bu boyalı diyor. burada senin pek de yapabileceğin bir şey yok gibi geldi bana.fiyatı düşürebilirsen düşür tabi yine.

  • olaylar olaylar  (02.09.19 22:32:05)
Benim umurumda olmaz..

  • 2 tostos turan  (02.09.19 22:38:49)
sadece çamurluk boyasından bir şey olmaz. ama exper aracı lifte kaldırıp alttan baktı mı? önemli şase ve podyelerin durumu. yoksa çamurluk tek başına komple değişse bir mevzu değil. sadece 2. el piyasa da biraz fiyat düşer. ama exper içine sinmedi ise başka bir yere daha göster.

  • helenart  (03.09.19 00:35:20)
çamurlukta, tamponda boya çok önemli değildir.

  • oz suser  (03.09.19 00:57:06)
@olaylar olaylar maalesef düşmüyorlar. Boya olduğunu da kabul etmiyorlar. Yukarıda da yazdığım gibi benim yanımda kendi cihazları ile baktılar boya çıkmadı.

@2 tostos turan teşekkür ederim.

@helenar evet kaldırıp baktı. motor ve elektronik aksamda sorun yok. yalnızca sol çamurluk ve marşpiyelde boya var dendi. Fiyatta ne kadar düşer tahmini?

@oz suser teşekkür ederim.
  • bg  (03.09.19 01:44:57)
çamurluk tampon boyaları çok önemli değil. o bölgede çizik olmuş üstüne de pasta yapmışlarsa boya incelmiştir. ekspertizden çok kaporta boya ustalarına git onlar sana anlatır bu durumu.

  • mikahakkinen  (03.09.19 08:43:28)
inalların ilanlarını takip ediyorum, boyasız hatasız aracı yok gibi.Bir yakınıma sıfır aldığımız citroenin bakımı ve garantisi bahsettikleri tarihten önce dolmuştu.(şöyleki aracı temmuzda aldık,9 ay sonra bakım uyarısı verdi, gittiğimizde öğrendik ki araç marttan beri onlarda beklediği için bizde 9ayda bakımı geldi, ama satın alırken söylemediler.Garantisi de aynı şekilde 36 ay zannederken 32 aya düştü

yerinde olsam güvendiğim bir expertize tekrar sokardım aracı.mesele tek parça boya değil belki ama altındaki davlumbaz,rot aks vs. iyice kontrol edilmesi lazım.
tarcanlar oto expertiz var youtube da izleyin biraz ne demek istedğimi anlayacaksınız.
  • slogan bulamadik  (03.09.19 09:41:00 ~ 10:12:58)
indirim yapmıyorsa al exper paranı iptal et. ya da baska expere son parasını onlar ödesin boya cıkarsa

  • sevisgenturk  (03.09.19 10:02:30)
Hiç önemli değil, hatta bir çamurluk bir kapıda boya olsa da önemli değil. Aracı beğendiysen, içine sindiyse al gitsin.

  • John Bloor  (03.09.19 10:29:32)