[]

Aşırı kilo mu yoksa aşırı psikoloji bozukluğu/mutsuzluk mu

Sağlığa daha zararlı? Fizyolojik olarak hamgisi daha kötü etkiler. İkiside kötü biliyorum ama bir fikir ayrılığı oldu sizlerin fikirlerini merak ettim.

Şunu da ekleyeyim biri var 150kg ve yapılan tüm tetkikleri temiz çıktı. Kalp damar, kan sayımı, hormonlar, insülin direnci, şeker vs zayıflamak için ameliyat olacaktı bir sürü test yapıldı. Endoskopi, kılonoskopi vs her şey temiz ama kadın aşırı mutlu, harika bir evliliği var. Doktoru bile bu kiloya rağmen birçok sorun çıkacagını beklerken şaşırdıgını ifade etmişti. Terleme , uzun yürüyüşlerin onu yorması dışında en ufak bir sorunu yok ve mutlu. Herkes böyle olacak değil tabii ama zayıf, iyi fizikli olan ve hatta yaşça ondan küçük olanlar düzenli kullandıkları ilaçları kontrol edilmesingereken hastalıkları falan var. Bu çok istisnai bir örnek ama sağlam psikoloji ve mutlulukla ilgisi olduğunu düşünen bir grup var.


 
kilo ya bence. bunun varisi, çarpıntısı, kalp rahatızlıkları, nefes darlığı var da var. hem daha çabuk etkili.


  • noisette  (01.09.19 14:56:50) 
fiziksel olarak kilo derim.

18-20 yas arasi psikolojik olarak korkunc durumdaydim, intihar tesebbusunde bulundum. 20'den beri siskoyum bes yildir.

mutluluk ve kendini iyi hissetme acisindan takdir edersin ki sisko olmama ragmen cok daha iyi hissediyorum ama fiziksel olarak olmeye hazirlanirken bile bu kadar kotu degildim.

fazla kilo cok cok ciddi bir sorun. genel olarak halk bilincsiz maalesef. sisko gorunce "bu ne olm kilo ver" diyorlar tamam ama "neden kilolu olmamaliyiz?" sorusunun cevabini bilen insan sayisi az. real women have curves diye diye obeziteyi tesvik etmeye basladi insanlar resmen.
  • der meister  (01.09.19 14:59:40) 
mobildeyim editleyemedim, 18-20 arasi tas gibiydim, kafa karisikligi olmasin. soyle ozetleyeyim,

seksi ve psikolojisi bozuk insan fiziksel olarak saglikli hissedebilir ama cok mutsuz oldugu icin zaten kayisi koparir.

sisko ve mutlu bir insan fiziksel olarak iyi hissetmez. uzun vadede bissuru saglik sorunu cikar.
  • der meister  (01.09.19 15:01:03) 
Mutluluk sağlığa katkı sağlıyor bence.

Yine de bazı net konular var. O yüzden ben kiloyu seciyom
  • üğpoıuy  (01.09.19 15:28:19) 
Aşırı kilo bir gün mutlaka bir yerde tıkanır ancak bozuk psikoloji de onun yerine tercih edilebilecek bir şey değil. Aralarında tercih yapılamaz bence ya.


  • ruh i tibbiye  (01.09.19 15:30:16) 
Şişman fakat mutlu olmayı tercih ederim.


  • inawen  (01.09.19 15:47:41) 
Psikoloji bozukluğu ve depresyon diyorum kesinlikle.
Şişkoluk o kadar felaket degil.
İkisinden biri olacaksa ben sisman olmayi tercih ederdim. Bozuk bir ruh hali kesinlikle sagliga daha zararli.
  • stavro  (01.09.19 16:35:23 ~ 16:35:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.