[]

Küvette yıkanma

Selam herkese, hep ecnebi filmlerinde görürüz de bizde küvet pek yaygın olmadığı için sormak istiyorum. Bunlar köpüklü bir küvete giriyor ve yıkanıyor sonra havluyu alıp kurulanıyor da eee köpük? Durulanma? Filmlerde böyle de gerçek hayatta küvette nasıl kurulanıyor insanlar? Evet, bugünlük derdim bu.
 
durulanma mı kurulan mı soruyorsun?
ben köpük banyosu sırasında biraz bekleyip eğlenip, içerdeyken kese/sünger yapıyrum, sonra da köpüğü boşaltıp normal duruluyorum?

filmlerde ve avrupanın kimi yerlerinde örneğin eski ingiltere ya da iskandinav ülkelerinin bazılarında hala keselenme gibi br anlayış yok. en bariz örneği en çok ingilterede olan;lavabo tıkaçları. lavaboya su doldurup, yüzlerini o suda yıkıyorlar. küvette duş olayında da benzer bir alışkanlık hakim onlarda suyu/köpüğü doldur içinde debelen durulanıp çık.

sorunda "ee köpük?" olayını anlamadım? tıkacı çekince gidiyor köpük? sorun nedi? :D
  • jimjim  (01.09.19 14:17:51) 
Ee köpük derken şimdi köpüklü suda yıkanıyorlar ve sonra havluyu alıp kendilerine sarıyor. Temiz suyla durulanmadan köpüklü bir şekilde kurulanmış oluyorlar. Vücut köpüklü kalıyor, demek istedim ama verilem cevaptan anladığım kadarıyla köpüklü suyu boşaltıp temiz su doldurup öyle kurulanıyorlar.


  • hedda gabler  (01.09.19 14:21:21) 
abi filmde memeleri pipiyi sallaya sallaya durulama anını vermek istemedkleri için olabilir mi?
emrah da kıyafetiyle çişini yapıyordu mesela :D


eksiup.com
  • jimjim  (01.09.19 14:38:44) 
genelde aynı gördüğün gibi durulanmadan havluya sarınıp devam ediyorlar. köpük falan kalmıyor zaten üstünde 5 10 dk durunca köpük yalan oluyor.


  • Tears of Devil  (01.09.19 15:57:32) 
@jimjim :D:D


  • mate soul  (02.09.19 00:38:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.