[]

İ3 işlemcili bilgisayarımin kaplumbağa olmasi

SSD falan takamam, o öneriler için şimdiden teşekkürler.


Ama bu yavaşlığı biraz yoketmenin yolu yok mu? Ne bilim filmleri falan silsem çok etkiler mi? Bir de chrome'da oyun falan bisileri cikiyo ana ekranda. Onlar mı yavaslatiyor? Torrent var bir de.. hep aciliyo kendiliginden, o mu yük oluyo

 
sagdan solda biseyler cikiyor ise sen ona bir format at, biraz hizlanir. ama ciddi fark bekliyor isen zaten cevabi kendin vermissin, "her canli birgun ssd'yi tadacaktir".


  • cooperr  (01.09.19 06:42:51) 
Bilgisayari değiştirmeyi planlamıyorsan bir şekilde gecikmeden ssd ye girmekte fayda var ayrıca.


  • kisa  (01.09.19 07:14:10) 
  • toua tokuchi  (01.09.19 09:52:35) 
Bin çeşit sebebi olabilir. En temizi film ve diğer şeylerin yedeğini alıp format atman lazım ona.


  • IncredibleMau  (01.09.19 10:18:00) 
Yenisini alırsan i3 almayacaksın mesela.


  • sutlu nescafe  (01.09.19 10:24:16) 
eşimin i3 bilgisayarını (4 gb ram) kullanırken fıttırma derecesine geliyordum (kendi laptopum acer nitro i7) en son ssd değiştireyim dedim, bu kadar mı fark eder ya. bilgisayar 15 saniyede açılıyor artık, donma işi bitti. artık nasıl dandik bir harddisk kullandılarsa mahvediyormuş bilgisayarı.

imkanınız varsa ssd takın
yok takamam diyorsanız bir de linux deneyin derim.

tüm anakartı sökmek zorunda kalmayacak olsam bu bahsettiğim bilgisayara 4 gb ram takviyesi de yapmayı planlıyordum açıkçası.
  • burya  (01.09.19 11:19:27) 
windows 10 varsa SSD'siz çözüm yok gibi bir şey.

Windows 10 HDD'yi sürekli %100 kullanımda tutuyor. Bu da bilgisayarın kaplumbağaya dönüşmesine neden oluyor.
  • himmet dayi  (01.09.19 11:23:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.