[]

kayyumlara karşı olmayanlar gelebilir mi bi

alttaki soruya ek.

herkes darbeler kötüdür demiyor mu? kayyum atamaları darbe değil mi peki? fark tam olarak nedir?

"terörist ismi cadeelere veriliyor vsvs" diye gerekçe bulursak bunun önü alınmaz ki? akp de fetö'yü besledi. o zaman akp'ye yapılan darbe de meşru olur. zaten hep bir gerekçe olduğundan yapılmadı mı darbeler. bir anlatır mısınız neden 15 temmuz (bu güzel bir örnek olmadı sanırım, önceki darbeleri düşünün işte) darbesine karşıydınız da kayyumlara karşı değilsiniz

 
kayyumu savunan biri ya comardir yada fasist. benim için mesela istanbulu parayla beton cehennemine cevimek terorist isimlerinin sokaga verilmesinden daha kotu mesela. kime göre neye göre ne kadar kotu? o yüzden kayyum yanlistir


  • mayeskuel  (31.08.19 16:58:08) 
rasyonal bir açıklama yapamazlar. el çektirilen başkanların hiçbiri hakkında mahkeme kararı yok, açılan soruşturmalar var ki soruşturma ve hatta dava sürecinde her şüpheli suçsuzdur. eğer hdp silahlı bir terör örgütü ise seçimlere katılmasına izin vermez, yasaklatırsın. bunu da göze alamıyorlar tamamen kürt düşmanı gözükmemek için.


  • rusd  (31.08.19 17:23:17) 
@za, ekrem başganın diyarbakırda ne işi var duyurusuna baksana 2-3 altta. akp'li olmadığını söyleyen insanlar bu görüşte. zaten akp'lileri sormuyorum ben aslında.


  • üğpoıuy  (31.08.19 17:33:25) 
Tam olarak benim cümlemi alıntıladığın için istemeyerek de olsa cevap vereceğim. Bu belediyelere kayyum atanması demokrasiye darbe değildir. Sap ve saman ayrı seylerdir. Neden bu durumu böyle niteliyorum diye ben ve bu şekilde düşünenler akpci oluyor? Ama onlarda şunu yapmıştı ama onlarda böyleydi diye karşı argüman olmaz. Onlara destek olduğumu, sempati duyduğumu düşünüyorsan, sen ve senin gibiler yanılıyorsunuz baştan söylemiş olayım.

Eğer İstanbul, Ankara, Antalya, Eskişehir veya Aydın belediyelerine kayyum atanırsa bu demokrasiye darbedir. Bunu gerçekten hala nasıl anlamıyorsunuz idrak edemiyorum. Bu adamlar terör ile iç içe. Tüm vaktini ekşide terör sevicilerinin yazılarını okuyup, hdp güzellemelerinin arasında vakit geçirmeyen birisi bu ayrımı yapabilir. Seçildikten birkaç gün sonra leşleri için saygı duruşunda bulunup, elinde bebek kanı bulunan emperyal oyuncağı adına sloganlar atıp, pkk marşı okumaları bu ülkedeki herhangi bir insanın kanına dokunmuyorsa bir tahlil yaptırmasını öneririm. Muhtemel ki kansızlık yaşıyordur.

Onun isteği demokrasi değil. Tamamen ülkenin maddi ve manevi değerlerine kast. O askerin, polisin, korucunun canına kast eder. Öğretmen öldürür. Bebek katleder. Geleceğini çalar. Hiç birini yapamazsa ormanını yakar. Yol, köprü, baraj şantiyelerine saldırır ve işçileri öldürür. O bölgedeki cahil halka devleti(bak hükumet demedim) canavar olarak tasvir eder. Bütün bunları nasıl görmezden gelebiliyorsunuz biraz da sen anlat. Senelerdir süren mücadele bize ne kaybettirmiş bir düşün. Giden canları düşün. Yetim kalan evlatları gözünün önüne getir. Dağılan, parçalanan aileleri düşün. Belki de bu saydıklarımın yanında değeri olmayan, milyarlarca lirayı düşün. Harcanan akılları, emekleri, vakitleri bir düşün.

Kendi adıma yıllardır sevmediğim ve tek bir oyumu dahi uğurlarında telef etmediğim hükumet gitsin diye teröre ve destekçilerine sempati duymam, susmam. Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden pirim yapıp ve ona gönülden bağlı olanların oyunu cepte görüp, sonra da pkk sevicilerine de yanaşayım da oylarını alıp iktidar olayım diye düşünüyorsa eğer -ki düşünüyor gözüküyor- daha çok bekler iktidar olmayı. Önce ebedi Başkomutan' ın öğretilerine bağlı olacaksın. Aksi için yok öyle bir dünya. Atatürkçüler. İle pkklılar aynı yerde barınamaz. Bu metinde bile birlikte bulunmasından hicap duyarım.
  • mekaniker  (31.08.19 17:41:30) 
@meka, sorumu cevaplamamışsın. "anlamıyorsan dicek bişi yok" demek yerine anlatsana. anlamış olsam sormam ki? di mi? zaten akp'li demedim. akp'li olduğpunu düşünsem kılıf buluyor işte derdim, geçerdim

sorum şu: ne fark var? gerekçe bularak bunu yapmaya başladığımızda önü alınır mı? her darbenin kendince gerekçesi vardır zaten.
  • üğpoıuy  (31.08.19 17:54:37 ~ 17:56:02) 
@üğ 4 paragraf yazı içerisinde tüm cevapların. Eğer art niyetli ve yahut terör sevici değilsen. Adı her ne olursa olsun bu ülkeye zararı olan terörün en ufak bir sesine dahi tahammülüm yok. İbb veya diğer illerin belediyeleri de leşler uğruna destan yazmaya kalkar veya leş potansiyeli olanlara en ufak bir destek verirse devlet gücünü göstermeli ve destekleyenleri rehabilite etmelidir.

Hatta milyarlarca lira borcu olan yandaş belediyelerine de liyakatli atamalar olmak kaydıyla kayyımı desteklerim.
  • mekaniker  (31.08.19 18:25:14) 
@mekanik, o zaman akp ye de darbe yapılabilir mi diyorsun? Sorun yok?


  • üğpoıuy  (31.08.19 18:35:00) 
  • mekaniker  (31.08.19 18:58:46) 
en azından tutarlısın o zaman, sorun yok


  • üğpoıuy  (31.08.19 19:00:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.