[]

[Autocad] Layiso ile fade&lock yaptıktan sonra, geri açma komutu nedir ?

Selamlar, çizimimde birden fazla pafta var, bunların arasından 1 paftadan 1 layer grubunu kopyalayıp başka yere yapıştırmam gerekiyor. Sadece 1 paftada işlem yapacağım için selectsmiliar olmuyor, bunun için layiso'nun fade&lock özelliğini kullanıyorum. Layiso diyerek istediğim layerların dışındaki layerları kitleyip mavi ile taradıktan sonra kopyalayıp yapıştırıyorum. Ancak geri açma komutunu bilmiyorum, gidip layer propertiesden ctrl+a yapmak durumunda kalıyorum. bunun komutu nedir acaba ?

eskiden layiso diğer layerları kapatıyordu, lay on diyerek açıyorduk ama lay onda da mimarın gereksiz çizdiği bir sürü layer açılıyordu problem oluyordu. Autocad 2015de neyseki bu fade&lock olayını farkettim de o sıkıntıdan kurtuldum. şimdi bi' de bu tüm klitleri kaldırmayı bulursam iyi olacak.


Dileyene bonus soru: Şimdi mesela alt alta 3 tane pafta var. ben bu en üstteki paftayı alıp en alttaki paftanın 200 birim altına taşımak istiyorum. Bunu referansla yapabilir miyim ?

 
Layuniso soruyu doğru anladiysam


  • kafanguzelolmus  (31.08.19 13:16:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.