[]

AB projelerinden para kazanmak

Kuracağımız bi dernek için bi arkadaşım bi projeden fon almayı ve masrafları buradan karşılamayı önerdi. Bu işte eşi daha önce çok para kazanmış. Ben konuya bu fonun her kuruşu masraf için kullanılmalı, çarçur edilmemeli diye bakıyorum anancak arkadaşım biz de eğitim vereceğiz ve ücretimizi alacağız diyor. Bu konularda bilgim yok.

Paraya tapan biri değilim. Hak hukuk daha önemli. Alavere dalaverenin içinde asla yer almam.

Bilgisi olan paylaşabilir mi?
Arkadaş projeye sahte fatura ekleyip ya da kendi firmamıza fatura kesip eğitmenlik ücretini burdan karşılayalım diyor.

Bu projeler proje sahibine bir kazanç bırakmayı yasal olarak vaad ediyor mu ?
Arkadaşın teklifi usulsüz iş yapmak mı ?

 
o projelerdeki harcamaları ulusal ajans didik didik ediyor. cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın.


  • redskull  (30.08.19 21:02:55) 
Kurulacak dernek icin fonlama yapılması dogru ama bundan kazanc,cok kazanc saglamak olayin dogasina aykiri.arkadasin beyani bu tarz bir olaya yatkinligini gosteriyor.ben olsam kendisiyle hareket etmem.


  • duptıs  (30.08.19 21:22:47) 
Edit : teklifi şu, dernek masrafını fon karşılasın. Dernek ücretsiz eğitim versin. Biz şirket kurskım. Dernek hizin şirketten eğitim hizmeti satın alsın ve bize para ödesin diyor.
Emin değilim bu uygun mu , yoksa hukuku alet ederek hırsızlık mı bunun adı ? Eğitimi gerçekten vereceğiz ama adamlar kendi şirketinize fatura kesmişsiniz oh ne ala demez mi ?
Usulsüz işe girmek istemiyorum
  • photo85  (30.08.19 22:00:14) 
Oncelikle projeler kar amacli degildir,kamu yarari gozetilir.bir kazanc birakmayi vaad etmez.

Sizin niyetiniz biz bu dernegi kuralim insanlari aydinlatalim.bu olusumda ilk oncelik gonulluluk uzerine kurulur.anladigim kadariyla sizde bunu yapiyorsunuz.ben birseyler biliyorum ve insanlara ogretmek istiyorum.bir dernek kuralim,elimizden geleni yapalim ama maddi olarakta bunu destekleyen bir fon varsa butun yuku ustumuze kalmasin,finans kisminda bize yardimci olsun,yer teminini,gerekli malzemeleri vs buradan karsilayalim.olay bu.

Arkadasinizda diyor ki biz bunu bilmesek ama birseyler yapmak istesek,bu egitim hizmetini profesyonel bir kurumdan alacagiz ve buna bir bedel odeyecegiz.neden bu kurum biz olmayalim.kagit ustunde evet ama burada bir gonulluluk kalmiyor ve olay tamamen ticari bir hale geliyor.arkadasiniz ve esi bunu bir firsat olarak goruyor maksatlari sadece para kazanmak.ayranimiz dokulmesin mode on yapip bu egitimi ticari bir isletme olarak acip,masraf edip,musteri beklemek yerine dernek kuralim,masrafini da fonlar odesin,bizde hayirli bir is yapiyormusuz gibi gorunelim.

Bu dogru mudur dersen bence dogru degil.ama isleyis bu mudur ne yazik ki cogunluk bu yondedir.
  • duptıs  (30.08.19 22:45:55 ~ 22:46:52) 
Duptıs+1

Öncelikle ab'den hibe alabilmek için bir projemizin olması ve kabul görmesi gerekir.
Kabaca bunun için şartlar :
Proje kamu yararı gözetmeli
Hedef kitle için erişilebilir olmalı
Sürdürülebilir olmalı.
Genellikle AB projeleri 2 seneliktir. Proje bittikten sonra da yararının ya da aktif etkinliğinin sürmesi beklenir.

Bunun için
Projeniz uygun bir şekilde yazılmış olmalı (sadece işi proje yazmak olan uzmanlar var)
Ve bir paydaşınızın bulunması (belediye, bakanlık, üniversite vb)
Gereklidir.
Projede harcama yapabileceğiniz kalemler ve miktarları belirlenmiştir. Kısacası fizibiletisi yapılmıştır. Onay alırsa oradaki rakamlardan 1 kuruş oynama şansı yoktur.

Projedeki tüm mal ve hizmetler belli bir kurala göre yapılır. (bkz: prag rules)

Bunun haricindeki alımlara ulusal ajans kabul vermez.

Elinizde projenizle ulusal ajansa başvurusunuz. Projeniz şekil şartlarına uygun, kamu yararı gözeten, sürdürülebilir bir proje ise (denetimden geçtikten sonra) kabul görür ve bütçeniz ya da belli bir yüzdesi size hibe olarak verilir.
Sonra bu bütçe ile projeyi uygulamaya başlar, yaptığınız tüm alımları ve projenin geldiği noktayı aylık olarak ulusal ajansa raporlarsınız. Bu arada temin edilen evraklar yine ulusal ajans tarafından denetlenir. Uygun bulunmayanlar Red yiyebilir.
Bu tip projelerde genellikle bütçe arttırımı yapılmaz. (çok nadir istisnaları vardır)
Sze verilen hibe proje başında vaadettiğiniz şekilde kullanılıyor mu diye denetlenir.
  • balik kraker  (31.08.19 02:32:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.