11 yıldır Cola içmiyorum

"şekersiz cola" ile geri dönüş yapmayı düşünüyorum, ne dersiniz?

Kötü fikir derim.

  • legolasin son oku  (27.08.19 09:57:51)
İçme derim.

  • orient blue  (27.08.19 09:58:14)
pepsi iç

  • teknikekip  (27.08.19 10:00:44)
11 yildir icmiyorsan hiiic bulasma.

  • Deathrow  (27.08.19 10:04:24)
neden ki

  • kisa  (27.08.19 10:05:54)
ne gerek var?

  • teritori  (27.08.19 10:12:49)
@

cola, sık terch edilen bir içecek. her türlü organizasyonda (çekirek kolasından yemek siparişlerine) alternatif içecek seçmek, açıkçası sıkmaya başladı. kolanın sağlığa zararı olduğu iddiası da artık umurumda değil, kaldı ki yeteri kadar sarı kola tuketiyorum.
  • nickimi verin bana  (27.08.19 10:16:11)
O zaman oldu olacak orijinale dönün

  • somethinginthewayshemoves  (27.08.19 10:40:58)
Bende saglikli beslenen spor yapan biriyim ama hayatada bir kere geliyoruz. Abartmadan tüm gidalari tüket.

  • VIPCH  (27.08.19 10:41:39)
@somethinginthe...

neden?
cola içtiğim yıllarda şekersiz işi var mıydı hatırlamıyorum bile bu yüzden soruyorum: şekersiz kola kola değil midir? aynı tadı almaz mıyım?
  • nickimi verin bana  (27.08.19 10:48:30)
fanta iciyorsan zaten ayni seyin laciverdini tuketiyormussun. seninkisi kardesleri icin de bira icip, kendisi alkolu birakinca yalnizca onlarin yerine icmeye devam eden temel'in fikrasi gibi olmus.

donmelik bir sey yok sen zaten kola iciyorsun yillardir, rengi sariymis sadece. hic mi bakmiyorsunuz ictiginiz seyin ustunde yazana? sekeri, katkisi, susu busu %90 oraninda ayni pislik. kola zararli da fanta yararli falan mi saniyorsunuz? cidden cok tuhaf ya, 60 yasinda amcalar bile artik "sari kola ver yegenim onda vitamin varmis en azindan" demiyor.
  • der meister  (27.08.19 10:49:20)
şekersiz içeceğine normalinden iç.

  • sutlu nescafe  (27.08.19 10:59:32)
@der meister

şimdi hocam aynı şeyi ben de dedim zaten, şekeri katkısı şusu busu. yalnız sarı kola dediğimizde "portakal" olmasa bile aroması oluyor. portakal ya, canım benim! konu siyah kola olunca ise "kolaya siyah rengini veren ne?" vay efenim "Meksika tarlalarından toplanan kokina boceğinin özütü" vb kulaktan dolma bilgiler yüzünden 2008 yılı şubat ayında bir hevesle son kolamı yudumladım. olay kısaca bu. bu yüzden fıkralık bir durum yok, varsa da çukurovalılık vardır!
  • nickimi verin bana  (27.08.19 10:59:40)
original taste yerine şekersiz daha doğru. yapma ama yapacaksan bari kalori alma.

  • Jesus Christ  (27.08.19 11:01:05)
şimdi @Jesus Christ yazınca fark ettim, soruyu eksik sormuşum;

yıllardır kola içmemiş biri için şekersiz kola, orijinal lezzetle eşdeğer midir? şekerin varlığı/yokluğu, "cola" tadında/lezzetinde farklar yaratır mı?
  • nickimi verin bana  (27.08.19 11:06:50)
tabii ki şekersizin lezzeti orijinal ile aynı değil ama bu fark, kalorisine asla ve asla değmez.

  • Jesus Christ  (27.08.19 11:25:31)
donun, kolasiz gecmez. sari kolayi da birakin.

sahsen kola harici hicbir siseli mesrubat icmiyorum. kola da bagimlilik, cok sukur steviali var...
  • supergirl  (27.08.19 13:41:02)
sekersize donun bari. zaten sarisindan devam ediyormussunuz varsin kola da sekersiz olsun. ben sekersiz icmeye basladigimdan beri normalini icemez oldum. midemi bulandiriyor, kup seker emikliyormus gibi hissediyorum. ha diyeceksin ki onda da stevia var. dogrudur. o da benim beynin malligi iste

  • 65 derece  (27.08.19 14:01:01)
Bu havada buz gibi harika gider hee, özellikle cam şişe olanlar :DD Afiyet olsun, bir taneden bir şey olmaz yapıştır gitsin.

  • eazy  (27.08.19 14:12:57)
@supergirl

sarı kolayı bırakmak mı? asla! zira portakal sevgisi sürecek sonsuza dek ! kaldı ki yıllardır siyah kolanın yokluğunda ve hiç sevemediğim sprite tarzı onyüzbinmilyon baloncukların yanında bu sarı/şın kola tüm güzelliğiyle var oldu, nasıl bir anda terk ederim onu...

vs vs
  • nickimi verin bana  (27.08.19 15:07:50)
ben de 7 senedir içmiyorum. eskiden içtiğim şekersiz kolalar ağızda tat bırakıyordu. hiç sevmezdim. kola içmemeye devam!

  • false pretension  (27.08.19 15:20:40)
@nickimi, ben sekersiz, light ve zero larin tadini sevmiyorum bu yuzden bari orijinale donun dedim. Kaloriyi hezaba katmadan onerdim

  • somethinginthewayshemoves  (27.08.19 15:50:37)
Cola içmiyorum deyince hiçbir asitli içecek içmediğinizi sanmıştım. Le cola'nın şekersiz olanı normal olandan daha iyiydi. Ama coca colanın şekersiz olanı normal olandan iyi değil bana göre. Şekerli fanta içen birine tatlandırıcılı kola farklı gelebilir.

  • aokp  (27.08.19 18:26:33)
@bulunsun kenarda

emin olun o ilk aylardaki "iyi bir iş yapıyorum" fikri haricinde hiçbir şey. sağlığa olumlu katkısı,değişimi oldu mu, sanmıyorum. şunu da söyleyeyim; kayıp veya eksiklik olarak görmüyorum. yokluğunu "sarı koladaki benzer asitliliğin de katkısıyla" çekmiyorum, arada laf olsun diye cola krizine girdim diye rol kesip kola şişesini tiner çeker edasıyla kokluyorum:)
  • nickimi verin bana  (27.08.19 18:28:42)