[]

Yeni ciktigim kizin sacma biseyden bana gicik olmasi

Yeni ciktigim bir kiz var (kiz Türk degil, yaslar 35'e yakin). Disarda 5-6 kez bulustuktan sonra bana geldi, beraber yemek yaptik, aksam bende kaldi falan hersey süper. Yaptigimiz yemekten biraz artmisti, bir kaba koyup sabah gitmeden cantasinin yanina biraktim hosluk olsun, cani isterse sonra yesin diye. Önce nedense istemedi, bir kez daha israr ettim aldi, cok öyle üstüne düsündügüm birsey degildi. Gün icerisinde 1-2 güzel mesaj attim önceki aksamla ilgili, benim yazdiklarima cevaben bir sey yazmadi. Duygularini direkt sözlerle ifade eden biri olmadigini farketmistim zaten, beraberken fiziksel olarak yakin davrandigi icin pek üstünde durmadim.

Sonraki gün disarda bulustuk. Biraz tutuktu, sebebini sordum, bi davranisin hosuma gitmedi dedi. Hangisi dedim, ben istemedigim halde bana yemek vermen, daha dogrusu bana sormadan cantamin yanina o yemekten birakman falan dedi. Anne davranisi, anneler yapar bunu, sen annem misin ki dedi, karsisindakinin cok üstüne düsen sevgili davranisi bu dedi, böyle seyler yapan insanlar iliskiye bagimli insanlar oluyor, sonra iliskiden cok sey bekliyor olabiliyorlar dedi, biz daha cok yeniyiz, hizli mi gittik acaba benim biraz kafam karisti falan biseyler dedi. Pek tartismaya girmedim, öyle kimseye rahatsizlik verecek karakterde biri olmadigimi ve rahat olmasi gerektigini söyledim, zaman gösterir herseyi dedim. Ama biraz kirdi beni bu davranisi. Bi de, tamam, duygularini sözleriyle ifade etmeyi pek sevmeyen bir insan oldugunu da anladim ve kabul ettim ama o zamana kadarki güzel anlarimizla ilgili insanin duymaktan hoslanacagi herhangi bir söz söylememesi, ama sonra dile geldigi anda süphesiz iyi niyetle yaptigim birseylerden sikayet etmesi beni biraz soguttu. Uzatmadim ama mevzuyu, orda kaldi. Hassas mi davraniyorum?


 
Yaşlar da az değilmiş. Ama kız abartmış biraz ne var yani evine götürse ben de olsam trklif ederdim ama direkt çantasının yanına koymazdım. İkiniz de biraz abartmışsınız.


 • [GODDARD]  (26.08.19 21:54:07) 
nerden buluyorsunuz bu ruh hastası kadınları ya. hadi kafasından bu düşünceyi geçirsin de nasıl bunu bu kadar rahat söylüyor şaşırdım. dediklerini full paket eksiksiz doğru kabul ederek söylüyorum, çok güzel bir düşünce bu yemeği oraya koymuş olman. son cümlenle iyice ters köşe oldum. ilgi alakadan daha güzel bi sevgi gösterme çeşidi var mı ya. e bu kadar annesini hatırlattıysa niye evine gelmiş senin yemeğini yemiş, annenin yemeği yenir dimi ama. sal gitsin közcü kıro birini bulsun.

edit: kızın Türk olmadığını şimdi eklemişsin gördüm. o zaman her şey normal. kültür farkı yani.
 • windows95  (26.08.19 21:56:24 ~ 22:07:21) 
Malmış. Yenisini bul. Bu kızdan bi yol olmaz


 • Delay Fuze  (26.08.19 21:58:51) 
Kiz turk degilse normal. Mal falan degil. Birey ve kendi dusunceleri var sadece. Dogru veya yanlis. Aliskin olmayabilirsiniz ama insanlara bu davranislar hos degil itici gelebiliyor. İsrardan hoslanmiyor bu kadar basit.


 • Deathrow  (26.08.19 22:02:11) 
Yasaminda baska bir seyi tetiklemistir, %99 sizinle alakali bir olay degil bu, baska bir yarasina dokunmussunuzdur, bir daha yapmayin konusu acilirsa tam olarak ne hissettirdigini neden boyle hissettirdigini sorun, konusun uzerine, olsun bitsin. Olur oyle seyler, bunun icin kopruyu yakmak, sizin bakiminizdan, sacmalik ama aklinizin bir yerinde bulunsun. Ayrica deathrow +1, soruyu sordugunuz insan profili yabanci bir 'bireyi' algilayamayacak seviyede.


 • kassiopeia  (26.08.19 22:07:43) 
Kizin memleketi nedir ?


 • tunaktunaktun  (26.08.19 22:10:54) 
@tunaktunaktun: Alman


 • catgroove  (26.08.19 22:12:16) 
Kızmayın abi ama bana yapsalar, hele hele çantamın yanına koysalar ''al şunu bu ne şimdi? Yanımda mı taşıyayım'' derdim. Gereksiz bir şey olmuş yaptığın, al yemek evde yersin ne demek ya :DDD yemişsiniz işte gece bitmiş o olay. Ama kızın abartması hoş olmamış. Sen kızı etkilemek için saçma bir olay yapmışsın, kız ise gereksiz triplere girip boş yapmış.

Hayırlısı olsun, unutur 1-2 güne bence.
 • eazy  (26.08.19 22:12:58 ~ 22:14:48) 
İtalyanca hocamla (ki yaşı benden küçüktü 23 falan ben o zaman 30undaydım) sohbet ederken yaptığı bir yemeği anlatıyordu boş bulunup "a sen yemek yapabiliyor musun?" dedim. Cevap olarak büyük bir kızgınlıkla "neden ben salak mıyım? Aç mı oturayım?" diye kükredi. Üniversiteyi şehir dışında okumuş, bekar erkeklerin bile ya evden yollanan yemekleri ısıtıp yediğini, ya dışarıdan söylediğini en iyi ihtimalle yapabildikleri en kompleks yemek olarak makarna tükettiklerini bizzat görmüş olduğumdan şaşırmıştım sadece. Yoksa aksine bizm evde yemekleri hep babam yapardı, cinsiyetçi değilim ama o an boş bulundum işte.

Kısaca kocaman kadına yemek paketlemenizi kendine bir nevi hakaret olarak algılamış olabilir. Kültür farkı... Uzatmayın, siz unutun o da unutur +1
 • balik kraker  (26.08.19 22:23:22) 
Sorunun cevabını kız çok güzel vermiş zaten. Kötü biten Türk Alman kadın erkek ilişkilerinin farkında ve nedenlerini biliyor. İlişki ilerlerse yaşam alanının daralacağını düşünüyor. Haklı..


 • heidi'nin dedesi  (26.08.19 22:25:14) 
Eazy +1
Ek olarak, mal falan demissiniz ama, duz turkum bana yapilsa benim de hosuma gitmezdi ama onun kadar acik dile getirmezdim.

 • somethinginthewayshemoves  (26.08.19 22:50:41) 
Hassas davranmaktan ziyade yaptığınız çok fazla türk kafasında bir davranış olmuş.kültür farklılığı, kafa yapısının farklı olmasını göz ardı etmeyin.yabancıların çoğunda hayır hayırdır, ısrarı sevmezler.


 • astrid  (26.08.19 22:58:56) 
kültürel farklılıklar... bence bunun sizin için sıradan bir davranış olduğunu ifade etmelisiniz.


 • e haliyle  (26.08.19 23:11:38) 
Bence kadın haklı. Mal falan da değil ayrıca.
Öte yandan sanki biraz abartmışsın sanki.Hiç aklıma gelmedi bugüne kadar beraber yemek yaptığım bir kadına kalan yemekten koymak , koymam da zaten , bana göre koyulmaz da.
Neyse biraz daha kendin gibi ol ama almanların mantık ve soğuk ilişkiler yürüttüğünü biz türkler kadar sıcak olmadıklarını unutma.
35 yaşın da flörtleştiğin evine glen beraber uyuyup uyandığın kadına yemek koymak nedir ya :) kusura bakma güldüm biraz :)
 • john  (26.08.19 23:37:17) 
Nerdeyse milf yaşında kadınlardan da kız diye bahsedildiğini ilk defa gördüm sayenizde :) bence kadın haklı, türk "kız"larından edindiğiniz bir alışkanlıkla fazla üstüne düşmüşsünüz.


 • glide  (27.08.19 00:05:32) 
Kız haklı ama tepkisi abartılı. Tek bir şeyden bu kadar anlam çıkarması saçma.


 • jazzabel  (27.08.19 00:12:09) 
mal bi kıza denk gelmişsin, koşarak uzaklaş.


 • mysql34  (27.08.19 00:48:25) 
ben de kil olurdum sahsen. bir yemek ile "hizli gidiyoruz" durumuna gelmesi filan...

ben hatta icimdekileri nazikce soyleyip bi daha gorusmezdim muhtemelen. ciddi dusunmedigi icin degil, incelige karsi kaba davrandigi ve boyle biriyle zaman kaybetmek istemedigim icin.
 • supergirl  (27.08.19 00:57:45) 
Mal olduğundan değil de kültürel bir çatışma olmuş. Çok üstüne düşmeyin, kaynasın arada. Baktınız hala soğuk davranıyor o zaman açıklarsınız durumu.


 • jacque  (27.08.19 01:02:12) 
Kız haklı. O hareket nedir öyle? İnanamıyorum.
Edit: Devamını okumamıştım çok detaya inmiş alakasız çıkarımlar yapmış.

Dün yenilen bir yemeği ziyan olmasın falan diye kıza tıkıştırmış görünüyorsun.
 • perfectum  (27.08.19 07:02:49 ~ 07:10:13) 
Yemeği beğenmedi de bana mı iteliyor acaba diye düşünüp sorardım ben, “ne alakası var o kadar yedim beğenmesem yemezdim sadece paylaşmak istedim kalanını” cevabını alınca teşekkür edip götürürdüm.
1 kap yemek yaa ye gitsin, ilişki hızlı gitti falan... saçma olmuş. Bence bu bahane olmuş kızın duygularını göstermesi için. Yani ilişkiden zaten rahatsızmış da burda saçma bi şekilde patlak vermiş gibi.

 • megalomaniac  (27.08.19 08:10:52) 
alaman kültürü böyle. biraz da feministlik var.


 • dieselsingle2  (27.08.19 08:29:43) 
İşte biz buna efendilik diyoruz. Malesef kaybedeceksin, hatta kaybettin bile. Piç olacaksın hocam. Romantizm 80'lerde kaldı. Şimdi insanlar önce seks yapıyor, sonra sevgili oluyor. Öyle bir çağda yaşıyoruz. Öyle olalım demiyorum ama aşk falan kalmadı bu dünyada. O yüzden yeni çağa ayak uydurmada zorluk çekiyor olabiliriz ama sanırım en iyisi kendini korumak.

Hatta ayrı bir duyuru konusu olabilir bu.
 • Cesario  (27.08.19 09:04:39) 
normal davranmış. kültür farkı diyenler doğru. almanlar için çok normal. ilişkiler bu kadar kısa sürede bu kadar yakın olamaz. yakınlık paylaştıkça artmalı. evli değilsin, daha yeni tanışıyorsunuz. nasıl daha ilk tanışmada "seni seviyorum" denmez, evlilik teklif edilmez, aynı mantık. date böyle olur, beklenti olmaz. beklentiye yol açacak davranışlar olmaz. kızı kaçırmamak için; ertesi gün dışarıda planım vardı ve dünyada bu kadar aç insan varken israf asla yapmak istemediğim bir şey, yemek kalmasın diye yaptım, başka bir anlam arama lütfen, gibi bir şey diyerek durumu kurtarabilirsin.


 • Jesus Christ  (27.08.19 09:11:18) 
kulturel farklilik olarak degerlendiremiyorum. kaba bir insanmis. nezaket ve incelik gostermissin. odun gibi cevap vermis.


 • jimicik  (27.08.19 10:28:30) 
"Anne davranisi, anneler yapar bunu, sen annem misin ki dedi, karsisindakinin cok üstüne düsen sevgili davranisi bu" bu cümle ile beraber yerimden kalkar, üstüne ne kadar düşmeyeceğimi az sonra göreceksin der yürür giderdim. Aşağılık kompleksi kaynaklı olduğunu düşündüğüm bu tarzda tavırlara sanırım 7-8 senedir katlanmıyorum ve hayatım o kadar güzelleşti ki. İşin ilginci ambale olup deli gibi pişmanlık yaşıyorlar. türk ve avrupalı farketmiyor bile.


 • twelfth  (27.08.19 11:50:02) 
Güzelse devam, "eh"se gec...


 • tunaktunaktun  (27.08.19 12:38:28) 
bu tam olarak kulturel farklarin tanimi olmus


 • turkuaz  (27.08.19 12:41:06) 
türk kızı yapınca mal, alman yapınca költör förkö. müstehak olmuş sana, gidip alman bulursan böyle olur. resmi resmi takılırsın artık. yemeği çöpe atmasaydı bari.


 • for day to break  (27.08.19 12:56:09) 
for day apla, bizde yemek kutsaldır. şimdi bunu bir Türk yapsa tabii ki mal olur kusura bakma. ama Alman dediğin adamlar sokakta ekmekle top oynayan tipler. şimdi konu sahibine de mesaj attım. kadının yaptığı aslında normal değil ama Alman normali. kadın da oturup düşünebilirdi "ya bu adam bunu niye yaptı, Türkler böyle mi yapıyo acaba" diye düşünüp adama sorma zahmetinde bile bulunmadan kızmış adama. bu konuda çok haksız bence. yoksa ben hepinizi seviyorum valla bak :-)


 • windows95  (27.08.19 14:23:22) 
olay tamamen kültürel kafa yapısı farklılığından kaynaklanıyor, zamanla alışırsınız birbirinize. ha bir de şu var: her iki tarafta da yaşın verdiği ve ilişki içinde olmanın getirdiği hafif alınganlıklar, gereksiz kibarlıklar, "incelikler yüzünden kırılmalar" falan olabilir, normal yani. belki daha genç olanlar ne demek istediğimi anlamaz ama aynı yaş grubundanız, ben tam anlatamadım ama siz anlarsınız bence. öyle hemen bu kızdan birşey olmaz, diye düşünmeyin, kırılmayın da, akışına bırakın. o öyle bir insan, belki de "rahat olamayan" bir insan. ayrıca diğer duyuru sakinleri, yau niye hemen milf dilf diye giriyorsunuz olaya yav, aranızda yaşlılar var :(


 • pasp  (27.08.19 15:42:30 ~ 15:43:07) 
kesinlikle kültürel farklılık.
ve hatta bir türk olarak ben de ifrit oluyorum böyle oldu-bittilere emri vakilere.

yapman gereken şuydu. "bak orada yemek var, istersen al" bitti, bu kadar
almak isterse alır, istemezse almaz.

sen paketleyip verince almak zorunda bırakmışsın. emri vaki.
almayınca üstüne bir de ısrar etmişsin.

eeehh yani.

hiç gelemiyorum böyle mecbur bırakmalara, baskıya ve ısrara.
bazı ısrarlı tezgahtarlar yüzünden çok defa almak istediğim şeyi almayıp gittiğim olmuştur.
 • dafuq  (02.09.19 21:47:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.