İş tecrübemi kaldırayım mı?

Üniversiteliyim, tezgahtarlığa başvurdum kariyer sitelerinden. 2 sene önce 1 ay kadar tezgahtarlık yapmıştım, cv'ye onu ekledim. Sizce kaldırayım mı? Bu adam 1 ay çalışıp bırakmış bizi de 1 ay çalışıp bırakır diye düşünüp çağırmazlar mı? Geçen sene 4 5 görüşmeye çağrıldım, geçen sene de ekliydi. 1 tanesi alacaktı sonra vazgeçtim okul açılıyordu. Gerek yüz olarak gerek hal hareket olarak itici bir insanım yani almamaya meyilli oluyorlar görüşmeyi yapanlar, 1 ay çalışıp çıkmışsın neden diyorlar. Paraya ihtiyacım yoktu tecrübe için girdim şuan paraya ihtiyacım var diyorum. Baktım saçma sapan üzerime geliyorlar "seni neden işe alalım" (ceo alacak sanki) "1 ayda ne öğrenebilirsin ki" (roket tasarlıyordum sanki) gibi abuk sorular sorduklarında ben de hafiften trollüyorum, 1 hafta içinde haber veririz diyorlar, aramıyorlar tabi ki :D Almaya meyilli olanlar ise iyi insan oldukları belli oluyor her haliyle. Bu yaz 3 4 firma bakmış cv'ye, aramadı hiçbiri.

Ben önceki duyurularından hatırlıyorum seni. Işveren olsam işe en son alacağım ilk kovacağım kişi sen olursun. Bence sorunu yanlış yerde arıyorsun.

  • influx  (26.08.19 20:17:28)
peki

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (26.08.19 20:46:50)
Kaldırma. Başvuruları mağaza mağaza gezip yap. Sohbet durumu olursa hangi şubeye lazım personellere sor. En hızlı böyle olur.

  • baal  (26.08.19 22:28:38)
İnflux'a +1 veriyorum. Ne okuduğunu belirtseydin iyiydi. CV'ne stajlarını yaz, iş görüşmesi esnasında da üniversitede aileme çok yük olmamak için kısa süreli bir iş tecrübem oldu deyip anlatırsın oradaki hikayeni ballandıra ballandıra ya da konusunu açmazsın olur biter. Size haber vereceğiz klasik yalanlardandır görüştüğün insanları trollersen bu cevabı alıp sonrasında bir daha cevap alamaman da gayet normal dostum. gittiğin iş görüşmelerini zamanı geldiğinde mum ile arayabilirsin :)

  • yekkyea  (26.08.19 22:33:09)
@baal, mağazaya gidip başvurunca internetten başvurun diye sallıyorlar. Ee tabi ülkede insandan bol bir şey mi var?

@yekkyea, staj yapmadım ki. Bizim staj okul bitince. Öyle saçma sapan sorulara iyi bile cevap verdim. Sizi neden işe alalalımmış, ceo alıyor sanki, tipini beğenmedim almak istemiyorum dese ya dürüstçe.
  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (27.08.19 00:25:10)
Mağazadan başvur hocam sen yine de. Sadece Zara ya falan sordun herhalde.

  • baal  (27.08.19 07:41:59)
Yoo, hangi mağazaya başvursam "ıntırnıttın bısvırın" diye sallıyorlar.

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (27.08.19 16:43:19)
"Gerek yüz olarak gerek hal hareket olarak itici bir insanım yani almamaya meyilli oluyorlar görüşmeyi yapanlar" demissin. insanin kendini bilmesi guzelm burda sikinti yok.

e sende boyle bir handikap var ise niye tezgahtar olmaya ugrasiyorsun? guler yuzlu olmayan itici bir insan nasil satis yapacak? senin dukkanin olsaydi kendini tezgahtar olarak alir miydin?

insanlarla birebir kontaga girmedigin baska bir sektorde is bak. madem hukuk okuyorsun, bir hukuk burosuna stajyer olarak falan gir, hem meslegin ile ilgili birseyler ogrenirsin.
  • cooperr  (27.08.19 18:18:37)
Asık suratlı değilim elbet. Gelen müşterilerle normal sohbet ettiğim oluyordu. Önyargıdan bahsediyorum hani.

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (27.08.19 19:44:38)