[]

Site Otoparkında Terör Estiriliyor

Oturduğum site de 15 kadar bölge var. Her bölgenin yöneticisi var. Her bölgede binlerce insan oturuyor.

Sitede son birkaç aydır yıllardır otopark olan yer otoparklıktan çıkarılıp delinator (duba) koyduruldu.

Cimer aracılığıyla bunların bazılarını kaldırttım çünkü park sıkıntısı oluyor oturduğum blok çok terste kalıyor yer bulamadığım zaman 100metreye yakın yürümek zorunda kalabiliyorum.

Bu delinatorler koyulmasından beri oraya 2 dakikalığına bile araç bırakan kişinin sileceği kırılıyor sökülüyor aracı çiziliyor.

Benim de aracımı çizmişler sonra başka gün de sileceğimi kırmaya yeltenmişler kıramamışlar.

Bugün geldiğimde yöneticinin aracının bu sözde park yasağı olan yere gelişi güzel yolu neredeyse kapayacak şekilde konulduğunu camlarının açık ve sileceklerinin kalkık bırakıldığını gördüm. Site sakinleriyle toplandık anlam vermeye çalıştık kimi gövde gösterisi tehdit dedi kimi "gelsin benim de sileceğimi kaldırsın bakalım" diyerek yöneticinin bizim tarafımızı tuttuğunu söyledi. Ben tehdit sezdim açıkçası çünkü aracını koyuş şekli oraya park edilmesini engelleyecek biçimdeydi.

Güvenliği çağırıp durmamıza rağmen ne yöneticiye haber verildi ne devriye yollandı ki normalde devriye 2dakikada gelir.


Bu olaylar ışığında siz olsanız ne yaparsınız?

Ben yöneticinin kötü niyetli olduğunu ve bunun bir mesaj olduğunu düşünmeye başladım. Bu silecek kırma ve kaldırma olayları güvenlik kabini arkasında oluyor güvenliğin görmüyor duymuyor olması da garip. İnsanlar şu an korkusundan oraya araba koyamıyor. Bir silecek serviste motoruyla beraber değiştirildiğinde 1000-2000tl arası tutuyor.

Sitedeki kameralar çalışmıyor. Sileceği kırılan sakin savcılığa suç duyurusunda bulunmuş.

Taşınmak dışında şiddet ve yıkım içeren eylemler hariç(kariyerimi böyle bir şey için riske atmayacağım) aklınıza bir şey geliyor mu?

Kiracıyım
Lokasyon İstanbul

 
yönetime git hocam
kim yapar
site ici bunu yapan adamı bilebilmeniz laızm
  • kingcyrax  (26.08.19 13:44:53) 
Ben kendi adima konusayim.
Park yerini gören bir evin kiracisiyla anlasir seyyar bi güvenlik kamerasi koyardim. Arabayi park eder kimin kirdigini ögrenir mehkemeye verirdim. Eger yönetici cikarsada arabasina güzel bi boydan boya cizik attirirdim.

  • VIPCH  (26.08.19 13:52:58) 
+1 VIPCH. Güvenlik kamerasıyla çekim yapmak mantıklı.


  • komando kani var bende  (26.08.19 13:56:26) 
kamera kaydı ile bu işi çözersiniz.


  • mikahakkinen  (26.08.19 14:21:17) 
harekete duyarli arac ici guvenlik kamerasi takin. kişiyi tespit ettikten sonra geçmişe yönelik masraflarinizi da avukat yolu ile tahsil edersiniz.


  • emrahday  (26.08.19 14:52:00) 
Hocam arabanıza hareket algılayınca çalışan kamera takın :) arabayı park edin sonra şenliği izleyin. Maske takıp gelirse de site yönetimine güvenlik zaafiyeti var olduğunu ispatlarsınız.


  • yekkyea  (26.08.19 22:45:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.