sokak köpekleri hakkında

gece eve gelirken kapının önünde şirin mi şirin bi köpek gelip musallat oldu bana. mahallede daha önce de gördüm. en fazla 1 yaşında. bayağı sevdim su falan verdim ama balkondan baktığımda hala binanın önünde oturuyor. içim gitti. 100 metre ileride en az 10 tane daha sokak köpeği var ve gelip saldırmaya çalışıyorlar bu yavruya. 2 defa denediler balkondan hoşt moşt dedim gittiler. ne yazık ki lanet olsun ki eve alamıyorum. şu anda hala bakonda oturuyorum. böyle şeyler çok fazla acıtıyor canımı. var mı bi tavsiye? yavru insan hastası işi gücü gelip geçenlere kendini beğendirmek.

sokak kopekleri icin tatmin edici bir cozum yok maalesef. barinaklarin hali malum, insanlarin sokak kopeklerine bakisi da malum. ya alip besleyeceksiniz ya da unutmaya calisacaksiniz bence. arabalar ve insanlar arasinda cop yiyerek yasamaya calisiyor garibanlar.

  • n62  (26.08.19 08:30:03)
Alin ya da sahilendirmeye calisin. Yoksa vicdaniniz sizi birakmiyor.

Bu kadar da sizi sevmis kapinizda yatiyor. Yaziktir. Sosyal medyada Dunya kadar sahiplendirme grubu var.
  • dogumgunundecevrimdisiolanadam  (28.08.19 21:42:52)
maalesef o günden beri pek göremiyorum. aklıma geldikçe gözlerim doluyor. apartman 4. kat zaten evde 6 kişiyiz. ben hariç kimse istemiyor allah da biliyor ki elimden birşey gelmedi :(((

  • everythingok  (11.09.19 01:17:51)