[]

İngilizce geliştirme

İstanbul'daki en iyi anadolu liselerinden birinden mezunum, zorluyorlardı. Liseden sonra İngilizce geliştirmek için uğraşmadım, dizi film izlerken müzik dinlerken denk geldiğim sözcükleri öğrendim o kadar.

The Economist dergisini aldım okuyorum. Bilmediğim sözcükleri işaretliyorum.
Biraz ağır geliyor. ODTÜ'nün More to Read serisini alıp bitirdikten sonra mı dergi okumaya başlayım? Bir de Hot English dergisi var onu da öneriyorlar. Bir de şunu www.hukukmarket.com almayı düşünüyorum.

Hangi sırayla yapmamı önerirsiniz? IELTS'e gireceğim seneye.

 
Ben ilgi duydugum dergileri-kitaplari okurken bilmedigim kelimeleri bir not defterine kaydediyordum. Arada sirada, otobuste, balkondan cay icerken falan o defteri tekrar ediyordum. The economist guzel bir dergi eger iktisata ilgin varsa. Odtu'nun dergisinin ilgi cekici olacagini sanmiyorum. Bu arada toefl skorum 112, tolkien'i hic sozluge bakmadan okuyabilecek duruma geldim 4-5 yilda.


  • rusd  (26.08.19 09:22:45) 
agir gelecek zaten. bilmedigin kelimelerin anlamlarini baka baka, zamanla tahmin ede ede falan gelisecek. Onemli olan birden fazla kaynaktan cesitli acilardan calismak yoksa sikilinir.


  • hot potato  (26.08.19 10:35:21) 
@rusd, 4 5 yıl çok fazla 1 yılda iyi seviyeye gelmem lazım.
@hot, hot english’i mi alayım?

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (26.08.19 13:55:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.