[]

"birini geçmek" İngilizce nasıl söylenir?

O o kadar tembel ki herkes onu geçebilir.

Bunun gibi bir cümlede onu geçmek nasıl söylenir? Sadece bu cümle için düşünmeyin, birinden daha başarılı olmak anlamında genel düşünelim.


 
outperform birinden daha başarılı olmanın tam karşılığı sanırım. benim aklıma ikincil olarak beat geliyor.


  • evde liyakat kalmamis  (23.08.19 14:10:37) 
outperform kullanılabilir


  • jolietjake  (23.08.19 14:10:49) 
surpass to someone


  • gölgede aynı  (23.08.19 14:11:12) 
Doğrusu surpass someone olacak sanırım


  • reptillia  (23.08.19 14:12:32) 
aklıma ilk surpass geldi. outperform ve beat de kullanılabilir ama beat biraz offending gibi.


  • rusd  (23.08.19 14:17:08) 
surpass daha mantıklı geldi

for example;

I can "surpass" my friend if he give me a chance.
  • Pybrain  (23.08.19 14:48:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.